Strona główna 0_Slider Co dalej z platanem w parku Sikorskiego?

Co dalej z platanem w parku Sikorskiego?

2

O los drzewa zaniepokoił się czytelnik Swidnica24.pl. Zauważył, że z platana zniknęła tabliczka „pomnik przyrody” i martwi się, czy drzewo zostało przeznaczone do wycięcia. Biuro Ochrony Środowiska UM w Świdnicy uspokaja.

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja parku im. gen. Sikorskiego, która poprzedzi wycinka ponad 340 drzew. Jak informuje Urząd Miejski, w parku rośnie prawie 1900 drzew i krzewów, z czego po inwentaryzacji dendrologicznej, opracowanej przez Pracownię Architektury Krajobrazu IKROPKA, stwierdzono, że w złym i średnim stanie sanitarnym jest ponad 950 sztuk. Zgodnie z tym opracowaniem do adaptacji zakwalifikowano ponad 920 drzew, do pielęgnacji prawie 600, do wycinki sanitarnej – 244 drzewa i kompozycyjnej – 98 samosiewów.

Platan jest jednym z cenniejszych pomników przyrody w Świdnicy. W 2012 roku przeszedł leczniczą korekcję i został zabezpieczony. Jak zapewnia Eleonora Sikocińska, kierownik Biura Ochrony Środowiska, platan zostaje, a tabliczka być może została skradziona. Deklaruje, że zostanie zawieszona nowa tabliczka.

/asz/

 

Poprzedni artykułPoprawki na świebodzickim basenie. Otwarcie przesunięte na luty
Następny artykułMieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej. Czy będą chętni na lokale?