Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Mieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej. Czy będą chętni na lokale?

Mieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej. Czy będą chętni na lokale?

0

Gmina Jaworzyna Śląska dołączyła do programu Mieszkanie Plus. Zanim jednak przystąpi do jego realizacji, chce sprawdzić zainteresowanie lokalami do wynajęcia. Ankiety należy wypełnić i przesłać do Urzędu Miejskiego do 31 stycznia tego roku.

W związku z przystąpieniem gminy Jaworzyna Śląska do programu Mieszkanie Plus zostały przygotowane ankiety do wypełnienia celem rozpoznania faktycznych potrzeb w tym zakresie. Jak informuje urząd rozpoznanie realnego zainteresowania programem jest niezbędne, aby gmina mogła przystąpić do jego realizacji.

Ankieta jest dostępna TUTAJ oraz na stronie internetowej gminy w formie załączników do pobrania.

Aktualnych informacji w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus udziela Marek Mazur, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomości i Ochrony Środowiska, we wtorki w godz. od 8.00 do 09.00 i czwartki w godz. od 14.30 do 15.30 w pokoju nr 15 na II piętrze Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

O najem mieszkania będzie mogła się ubiegać każda osoba fizyczna, niezależnie od jej sytuacji finansowej i rodzinnej. Podstawowym warunkiem zawarcia umowy najmu będzie jednak zobowiązanie się przez nią do terminowego uiszczania opłat eksploatacyjnych, opłat niezależnych od operatora mieszkaniowego i czynszu wynikającego z umowy z operatorem.

W programie Mieszkanie + przewiduje się opłatę czynszu regulowanego ustalanego
oddzielnym rozporządzeniem Rady Ministrów. Wysokość czynszu będzie zróżnicowana w
całym kraju w zależności od lokalizacji inwestycji. W województwie dolnośląskim zakłada się wysokości czynszu na poziomie: ok. 8 zł za 1m2 powierzchni mieszkania bez opcji dojścia do własności mieszkania oraz ok.12zł za 1m2 powierzchni mieszkania w opcji dojścia do własności mieszkania. Przykładowo więc za mieszkanie o powierzchni 50m2 obowiązywać będzie czynsz w wysokości: 400zł (bez opcji wykupu) oraz 600zł (z opcją wykupu).Należy pamiętać, że wyliczony czynsz powiększony będzie o dodatkowe koszty tj. eksploatacja, fundusz remontowy, media itp. – ustalane indywidualnie do danego budynku stosownie do faktycznie ponoszonych kosztów.

Więcej na temat programu Mieszkanie+ przeczytasz TUTAJ.

/oprac./
/materiały Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej/

Poprzedni artykułCo dalej z platanem w parku Sikorskiego?
Następny artykułProgresywni prezydenci zjadą do Świdnicy