Strona główna Wydarzenia Świdnica Progresywni prezydenci zjadą do Świdnicy

Progresywni prezydenci zjadą do Świdnicy

5

W najbliższy weekend, 26-28 stycznia do Świdnicy przyjadą prezydenci i prezydentki, burmistrzowie oraz burmistrzynie zrzeszeni w tzw. „Sieci progresywnych”. Włodarze spotkają się w naszym mieście, aby wymienić się doświadczeniami w temacie estetyki miejskiej, w której Świdnica ma duże sukcesy oraz podsumować dotychczasową działalność stowarzyszenia. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie – podaje za urzędem miejskim w Świdnicy PAP.

Świdnica. Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

Na zaproszenie Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej do naszego miasta przyjadą: Robert Biedroń – Prezydent Słupska, Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Marek Materek – Prezydent Starachowic, Daniel Kozdęba – Prezydent Mielca, a także Marcin Bazylak – Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, Tomasz Trela – Pierwszy Zastępca Prezydenta miasta Łodzi, Anna Mackiewicz – Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Jolanta Fierek – Burmistrz Czerska, Mateusz Klinowski – Burmistrz Wadowic, Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Arkadiusz Nowalski – Burmistrz Sejn, Elżbieta Radwan – Burmistrz Wołomina, Olga Roszak-Pezała – Burmistrz Mielna oraz Monika Trzcińska – Burmistrz Braniewa.

Poprzednie edycje tego wydarzenia, mające miejsce w Słupsku, Ostrowie Wielkopolskim, Wadowicach czy Sejnach, stanowiły okazję do przedyskutowania doświadczeń i wyzwań stojących przed osobami, które postawiły na realizację progresywnej polityki w samorządach.

W Świdnicy włodarze zapoznają się z założeniami polityki reklamowej, estetyki miejskiej i jej znaczenia, która od miesięcy z sukcesami realizowana jest w naszym mieście. Ponadto poznają praktyczne rozwiązania programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” bazującego na współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz młodzieży.

Zwieńczeniem spotkania progresywnych samorządowców będzie wspólna praca nad założeniami tzw. „Deklaracji Świdnickiej”, w której zawarte zostaną zasady racjonalnego gospodarowania przestrzenią publiczną, aby była ona wielofunkcyjna i nieprzeskalowana.

Uroczyste podpisanie dokumentu oraz konferencja prasowa poprzedzająca wydarzenie, zaplanowane jest w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:30 w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

/PAP
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego./

Poprzedni artykułMieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej. Czy będą chętni na lokale?
Następny artykułŻarowscy mistrzowie pióra wyłonieni