Strona główna 0_Slider Poprawki na świebodzickim basenie. Otwarcie przesunięte na luty

Poprawki na świebodzickim basenie. Otwarcie przesunięte na luty

0

Woda do niecek już została nalana, ale nadal trwają odbiory i ostatnie remonty na świebodzickim basenie. Zakończenie modernizacji Wodnego Centrum Rekreacji planowano w tym miesiącu. Z powodu poprawek nanoszonych w nowym saunarium, jak tłumaczy rzecznik UM w Świebodzicach, oddanie pływalni do użytku przesunięto na luty.

Woda jest już nalana, obecnie trwają badania sanepidu, natomiast wykonawca dokonuje jeszcze ostatnich poprawek w saunarium. Zależy nam, by obiekt został oddany do użytku w pełnej sprawności i najwyższej jakości, stąd termin otwarcia pływalni uległ wydłużeniu – wyjaśnia Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach. Inwestycja ma być oddana na początku lutego. – Serdecznie przepraszamy za opóźnienia, niestety są one od nas niezależne – dodaje.

Przebudowa i modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach trwa od lipca 2017 roku. Remont dotyczył przede wszystkim gruntownej przebudowy szatni i natrysków, wydzielenia nowej strefy saun, budowy tężni solnej. W poprawianym saunarium stworzono trzy nowe sauny (sucha, z aromaterapią i parowa) oraz wanna schładzającą z wytwornicą lodu. Przebudowane zostało pomieszczenie holu wejściowego, zmodernizowana strefa natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych. Atrakcją odnowionej pływalni będzie 12-osobowe jacuzzi.

Inwestycja jest w pełni finansowana z budżetu gminy Świebodzice. Koszt unowocześnienia i uatrakcyjnienia obiektu wynosi 2 mln zł.

/AN/

Poprzedni artykułDziewięć sparingów Karoliny
Następny artykułCo dalej z platanem w parku Sikorskiego?