Strona główna 0_Slider Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” obdarują rodziny ze Świdnicy i okolic

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” obdarują rodziny ze Świdnicy i okolic [FOTO]

0

Zaczyna się weekend cudów, jak mówią wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, którzy dziś i jutro będą obdarowywać potrzebujące rodziny prezentami przekazanymi przez darczyńców. W Świdnicy i okolicznych miejscowościach dary trafią do 17 rodzin.

To już 17. edycja projektu „Szlachetna Paczka” realizowana przez Fundację Wiosna z Krakowa. – Szukamy rodzin, które mają problem, barierę, której nie mogą przeskoczyć. Na przykład wypadek, powodujący zmianę finansową rodziny czy śmierć bliskiego, z którą niektóre osoby nie potrafią się pogodzić i nie są w stanie dalej prowadzić gospodarstwa domowego. Mimo tych problemów, staramy się znajdować w tych rodzinach bohaterską postawę i to, że robią wszystko, by jutro było lepsze – tłumaczy Aleksandra Skrobek, liderka świdnickich wolontariuszy.

W ramach inicjatywy przygotowywane są świąteczne prezenty dla potrzebujących rodzin, o których darczyńcy mogą wcześniej przeczytać na stronie projektu. – Od 17 listopada była otwarta baza rodzin. Darczyńcy mogli wejść na stronę internetową i wybrać rodzinę z danego rejonu kraju, której chcieli pomóc. Na stronie można była zapoznać się także z historią rodziny – mówi Ola Skrobek.

Dziś rozpoczął się się tegoroczny finał „Szlachetnej Paczki”, gdy wolontariusze spotykają się z darczyńcami, a także z rodzinami i przekazują im świąteczne paczki – Jest to weekend cudów. Są to wspaniałe momenty, którym towarzyszą ogromne emocje. Te spotkania z rodzinami zmieniają nasze życie. Ich reakcja, podziękowania dla darczyńców są chwilami wyjątkowym, które po prostu trzeba przeżyć, by je zrozumieć – mówi z zapałem liderka.

Ze Świdnicy i okolicznych miejscowości do „Szlachetnej Paczki” należy 14 wolontariuszy. To właśnie oni w ten weekend wręczać będą paczki 17 rodzinom z powiatu świdnickiego. W paczce może znaleźć się – żywność, środki czystości, opał, pościel, odzież zimowa, artykuły RTV/AGD jak lodówka czy pralka, które pozwolą odciążyć finansowo rodzinę i pozwolić jej chociażby zorganizować święta. – Każdy z nas ma w sobie pierwiastek pomocy i każdy chciałby pomagać innym. Kiedy siadam przy stole wigilijnym z moją rodziną to czuję szczęście, że mogłam pomóc innym rodzinom, by mogły mieć także normalne święta. Być może dzięki temu ten następnym rok będzie dla lepszy i miejmy nadzieję, że tak już zostanie – dodaje liderka świdnickich wolontariuszy.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDzieci wymalowały setki bombek [FOTO]
Następny artykułNajwyższy stopień podium dla piłkarzy Zagłębia Lubin! [FOTO]