Strona główna 0_Slider Dzieci wymalowały setki bombek

Dzieci wymalowały setki bombek [FOTO]

0

Małe świąteczne dzieła sztuki tworzy ponad 150 dzieci. W świąteczną pracownię przemienił się po raz kolejny Klub Bolko w Świdnicy. Pociechy mają do dyspozycji całą paletę kolorowych farb i mnóstwo ozdób, w tym wstążki, cekiny czy brokat. Ręcznie zdobione bombki będzie można podziwiać już wkrótce na choince w holu Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Warsztaty malowania bombek, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w ramach Świdnickiej Kolędy, zostały przygotowane w Klubie Bolko po raz trzeci. – W tym roku bijemy rekord. Mamy zapisanych ponad 155 dzieci, które mają do dyspozycji wszystkie materiały potrzebne do stworzenia swoich autorskich prac – mówi wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Joanna Walerowicz.

Autorskie bombki powstają ze styropianowych kul, które najmłodsi najpierw malują wybranymi kolorami, a następnie ozdabiają mnóstwem brokatu, wstążkami, cekinami i ulubionymi motywami z serwetek. – Każde z dzieci przygotowuje dwie bombki. Jedną z nich dzieci zabiorą do domu, a druga pojawi się na choince w holu Muzeum Dawnego Kupiectwa – dodaje. Prezentacja ozdobionej przez dzieci choinki połączona z otwarciem wystawy szopek bożonarodzeniowych odbędzie się 19 grudnia o godz. 17.00. Dzieci otrzymają wówczas certyfikaty za udział w warsztatach oraz pamiątkowe łosie, ufundowane przez miasto.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyńskie

Poprzedni artykułPolicjanci do młodzieży: stop niebezpiecznym fajerwerkom
Następny artykułWolontariusze „Szlachetnej Paczki” obdarują rodziny ze Świdnicy i okolic [FOTO]