Strona główna 0_Slider Policjanci do młodzieży: stop niebezpiecznym fajerwerkom

Policjanci do młodzieży: stop niebezpiecznym fajerwerkom

0

W ramach akcji „STOP Niebezpiecznym Fajerwerkom” policjanci świdnickiej komendy odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Z licealistami rozmawiali o bezpiecznym obchodzeniu się z petardami i fajerwerkami tak. Policjanci mówili również o zasadach postępowania z ujawnionymi przedmiotami wybuchowymi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych ludzi.

 
Funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy informowali, kiedy można używać wyrobów pirotechnicznych i jakie są zasady bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami i petardami. Policjanci rozmawiali z licealistami również o zagrożeniach związanych  z niewłaściwym użytkowaniem materiałów pirotechnicznych.
Policjanci przypominają:
Nieumiejętne posługiwanie się środkami pirotechnicznymi może spowodować zagrożenie nie tylko dla osób, które ich używają, ale także dla osób postronnych. Kupując je pamiętajmy, że na każdym opakowaniu powinna znajdować się etykieta w języku polskim, data ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi.
Pamiętajmy, aby nie kupować fajerwerków przeterminowanych bądź wycofanych z obiegu.
Nie pozwalajmy dzieciom samodzielnie kupować fajerwerków, a tym bardziej nie pozwalajmy na ich samodzielne używanie. Przy ich „odpalaniu” postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta.
Równie ważne jest, aby nie używać fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu, a także, aby nie odpalać ich w domu bądź na balkonie.
Świdniccy policjanci będą kontrolować punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych znajdujące się na terenie powiatu. Kontrole tych miejsc będą miały na celu stwierdzenie czy osoby zajmujące się handlem środkami pirotechnicznymi posiadają wymagane zezwolenia, czy są na nich umieszczone informacje dotyczące instrukcji stosowania tych wyrobów, a także czy miejsca sprzedaży wyposażone są w podręczny sprzęt gaśniczy.
Policja przypomina, że obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Za sprzedaż nieletnim materiałów pirotechnicznych, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

/Źródło i zdjęcie KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Psia… sentencja
Następny artykułDzieci wymalowały setki bombek [FOTO]