Strona główna 0_Slider Najwyższy stopień podium dla piłkarzy Zagłębia Lubin!

Najwyższy stopień podium dla piłkarzy Zagłębia Lubin! [FOTO]

0

Dziewięć zespołów wystartowało w czwartym turnieju piłkarskim z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018. W rywalizacji zawodników i zawodniczek z rocznika 2008 triumfowali piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Podium uzupełnili gracze UKS-u Lechia Dzierżoniów i Orlika Łagiewniki. 

Walka o czołowe lokaty była niesłychanie zacięta. W pierwszej fazie turnieju „Miedziowi” ulegli Orlikowi Łagiewniki 2:3, ale w rundzie finałowej wzięli rewanż, wygrywając 3:1. Oprócz tego lubinianie zremisowali w grupie złotej (ostatni – decydujący etap turnieju) 1:1 z Lechią Dzierżoniów. Dzierżoniowianie uplasowali się ostatnie na drugiej lokacie, a Orlik Łagiewniki był trzeci. Tuż za podium – na czwartym i piątym miejscu finiszowali piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Kolejne pozycje dla Włókniarza Chełmsko Śląskie, Górnika Wałbrzych, AKS-u Strzegom i Cukrownika Pszenno.

Podczas czwartego turnieju z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018 rozgrywanego pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu i Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu odbyło się łącznie 27 interesujących pojedynków. Na starcie oglądaliśmy blisko 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 9 zespołów. Na zakończenie wybrano też najlepszych indywidualnie piłkarzy. Głosami trenerów najlepszym bramkarzem został Andrzej Trajkowski (Zagłębie Lubin), a najlepszym zawodnikiem Krystian Monica (Polonia-Stal Świdnica). Królem strzelców był Mateusz Wójcik (Orlik Łagiewniki), autor 6 trafień.

Patronem medialnym całego cyklu turniejów organizowanych przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica jest Swidnica24.pl. 

Klasyfikacja końcowa:

1. KGHM Zagłębie Lubin

2. UKS Lechia Dzierżoniów

3. AP Orlik Łagiewniki

4. Polonia-Stal I Świdnica

5. Polonia-Stal II Świdnica

6. Włókniarz Chełmsko Śląskie

7. Górnik Wałbrzych

8. AKS Strzegom

9. Cukrownik Pszenno

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułWolontariusze „Szlachetnej Paczki” obdarują rodziny ze Świdnicy i okolic [FOTO]
Następny artykułPLKS odprawiony z kwitkiem. Efektowna wygrana polonistek! [FOTO]