Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli w duchu tradycji

Orszak Trzech Króli w duchu tradycji

5

6 stycznia pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w barwnym korowodzie ulicami miasta przejdą zarówno najmłodsi, jak i dorośli świdniczanie, których ma łączyć nie tylko wiara, ale także polska kultura i tradycja. Siódmy już Orszak Trzech Króli w Świdnicy ma również zawierać aspekt patriotyczny. Pochód zakończy się wspólnym kolędowaniem.

W organizację siódmych już ulicznych jasełek w Świdnicy zaangażowało się wiele instytucji i organizacji, w tym placówki kulturalne, świdnickie szkoły czy przedszkola. Orszakowi tym razem będzie przyświecało hasło – „Bóg jest dla wszystkich”. – Święto ma mieć nie tylko wymiar religijny, ale także promować polską kulturę i tradycję, w którą uliczne jasełka są wpisane – mówi Jan Jaśkowiak, koordynator inicjatywy. W pochodzie podkreślony zostanie również aspekt patriotyczny. – 2018 roku będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będziemy się starali w pewien sposób nawiązać do tej ważnej rocznicy – wyjaśnia.

Zamiast trzech kolumn pochód będzie tworzyć jedna. W trakcie marszu zostaną odegrane dwie scenki teatralne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Młodzieżową Radę Miasta Świdnica. W barwnym orszaku zobaczymy też trzy osiołki, które przyjadą do Świdnicy z Lubachowa, a jego właściciel wcieli się w rolę jednego z trzech króli.

Korowód wyruszy o godz. 14.00 z pl. św. Jana Pawła II i jak co roku przejdzie ulicami – Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku. W sercu Świdnicy nastąpi finałowa scena ulicznych jasełek. – Chcielibyśmy zachęcić do pozostania uczestników na świdnickim Rynku, dlatego po oddaniu pokłonu Małemu zaplanowaliśmy także wspólne kolędowanie z zespołem muzycznym. Na uczestników będzie czekać również ciepły poczęstunek przygotowany przez świdnickie parafie – dodaje. Organizatorzy są przygotowani na 5 tys. uczestników, którzy otrzymają korony i śpiewniki. Orszak tradycyjnie poprowadzi biskup świdnicki Ignacy Dec.

/AN/

Poprzedni artykułSilesian Winter Cup: Wielki triumf piłkarzy Polonii-Stali Świdnica! [FOTO]
Następny artykułSkazany za zastrzelenie gołębia