Strona główna 0_Slider Silesian Winter Cup: Wielki triumf piłkarzy Polonii-Stali Świdnica!

Silesian Winter Cup: Wielki triumf piłkarzy Polonii-Stali Świdnica! [FOTO]

0

Pierwsze puchary rozdane, rozpoczęła się 14. edycja turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. W dzisiejszej rywalizacji zawodników z rocznika 2009 zdecydowanie najlepsi okazali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy zapisali na swoim koncie komplet siedmiu zwycięstw. W wielkim finale biało-zielono pokonali po rzutach karnych UKS Hattrick Głuchołazy.

Podopieczni trenera Przemysława Malczyka jak burza przeszli pierwszą fazę turnieju. W grupie świdniczanie wygrali wszystkie pięć meczów, pokonując kolejno: 2:0 Akademię Piłkarską 13 Świdnica I, 8:0 Gryfa II Świdnica, 1:0 UKS Hattrick Głuchołazy, 2:1 Akademię Piłkarską Dzierżoniów i 4:2 FK I Mińsk. Z drugiego miejsca w grupie wyszli piłkarze z Opolszczyzny. Z grupy A do półfinałów zakwalifikowali się zawodnicy Gryfa I Świdnica (komplet wygranych) i UKS Lechia Dzierżoniów. Jak się okazało grupa B była mocniejsza bowiem w wielkim finale spotkali się dwaj niedawni rywale – Polonia-Stal Świdnica i UKS Hattrick Głuchołazy. Poloniści ograli w półfinale 2:1 UKS Lechię Dzierżoniów natomiast Głuchołazy okazały się lepsze od Gryfa Świdnica (1:0). W meczu o trzecią lokatę Gryf pokonał 2:1 Lechię. Rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy turnieju Silesian Winter Cup dla zawodników z rocznika 2009. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, w karnych triumfowali jednak świdniczanie, zwyciężając 2:1! Pozostałe świdnickie ekipy zajęły dalsze lokaty. Drużyny AP 13 Świdnica wywalczyły odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce, Gryf II był dwunasty.

Skład zwycięskiego zespołu Polonii-Stali Świdnica: Mateusz Sikora, Michał Hajduga, Mateusz Jedliński, Franek Jeziorny, Mikołaj Studnicki, Wiktor Duda, Krystian Monica, Wiktor Szwaczek, Kacper Pelc i Marcel Pietrusewicz. Biało-zieloni oprócz wygranej w całym turnieju świętowali także nagrodę MVP dla najlepszego gracza imprezy, którą wyróżniony został Krystian Monica. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Dawida Kowalczyka (UKS Hattrick Głuchołazy), a najlepszym strzelcem był Aleksander Tuchorski (AP Dzierżoniów).

W kolejnych dniach obserwować będziemy zmagania zawodników z roczników 2008 (czwartek), 2006 (piątek) i 2007 (sobota). Początek rywalizacji w hali na Zawiszowie o 9.00.

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Polonia-Stal Świdnica

2. UKS Hattrick Głuchołazy

3. UKS Gryf I Świdnica

4. UKS Lechia Dzierżoniów

5. Akademia Piłkarska Dzierżoniów

6. FK II Mińsk

7. Pogoń Pieszyce

8. Akademia Piłkarska 13 Świdnica I

9. Akademia Piłkarska 13 Świdnica II

10. FK I Mińsk

11. SCS Amico Lubin

12. UKS Gryf II Świdnica 

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZapraszają na ostatni tegoroczny trening
Następny artykułOrszak Trzech Króli w duchu tradycji