Strona główna 0_Slider Świdnicki Ekspres Mikołajowy dla małej Blanki

Świdnicki Ekspres Mikołajowy dla małej Blanki

0

Trzydzieści drużyn wyruszy na poszukiwanie Świętego Mikołaja, by promować Świdnicę, rodzinne spędzanie wolnego czasu i zdrowy tryb życia. Świdnicki Ekspres Mikołajowy poświęcony będzie małej Blance, zmagającej się z nieuleczalną chorobą genetyczną – zespołem Retta. Zapisy na świąteczną grę rozpoczną się już jutro. 

Świdnicki Ekspres Mikołajowy organizowany jest przez Stowarzyszenie „Mamy co kochamy”. – Poprzez zabawę pragniemy zachęcić całe rodziny do wspólnego spędzania czasu wolnego, poznawania naszego miasta i jego urokliwych miejsc, a także aktywności i zdrowego trybu życia – mówi prezes organizacji Agnieszka Poroś-Łojewska.

Zabawa będzie miała charakter gry miejskiej, wprowadzającej także w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przybliżającej ich tradycje i zwyczaje. – Przygotowaliśmy kilka zadań, które będą czekały na uczestników w znaczących punktach umiejscowionych w centrum Świdnicy, jak chociażby wieża ratuszowa, katedra czy Kościół Pokoju – zapowiada. W grze może uczestniczyć maksymalnie 30 drużyn, liczących od 2 do 7 osób. Załogi za wykonanie każdego zadania otrzymuje kolejne wskazówki, które przybliżają je do mety. Celem gry jest odkrycie i dotarcie do „siedziby Św. Mikołaja”. Każda zwycięska drużyna otrzyma nagrodę.

Świąteczna gra będzie poświęcona 8-letniej Blance Żółkiewskiej ze Świdnicy, która zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną – zespołem Retta. – To kolejne wydarzenie, które pragniemy dedykować potrzebującym dzieciom z naszego miasta i regionu. Poruszeni historią małej Blanki i zmagań z chorobą, która ją dotknęła postanowiliśmy zebrane środki finansowe przeznaczyć na leczenie dziewczynki – wyjaśnia prezes stowarzyszenia.

Mała świdniczanka przestała mówić, nie potrafi wstać i nie używa rączek. Z powodu nieustabilizowanej epilepsji straciła zdolność chodzenia. Napady padaczkowe powodują częste i zagrażające życiu bezdechy. Blanka cierpi także ma problemy z hiperwentylacją, oddechem, lękami, bezsennością, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi oraz skoliozą. Zmaga się również z trudnościami natury emocjonalnej, objawiającymi się wielogodzinnym płaczem,  napadami paniki i huśtawką nastrojów.

Na leczenie dziewczynki będą przeznaczone wpisowe, zgłaszających się osób. Koszt jeden cegiełki to 10 zł. – Zebrane fundusze nie będą duże, ale choć trochę pragniemy wesprzeć rodziców Blanki, walczących o sprawność i zdrowie córki – dodaje Agnieszka Poroś-Łojewska.

Świdnicki Ekspres Mikołajowy zaplanowano 16 grudnia. Świąteczna gra miejska rozpocznie się o godz. 11.00 w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, na ul. Franciszkańska 18. Zgłoszenia do zabawy przyjmowane będą na adres – [email protected], od 1 do 6 grudnia do godz. 20.00. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Regulamin gry znajdziesz TUTAJ.
Więcej o Blance przeczytasz TUTAJ.

/AN/
/materiały organizatora/
/Zdjęcie z Mikołajek „Mamy co kochamy” z 2016 roku/

 

 

Poprzedni artykułRekordowy bazarek dla bezdomnych zwierzaków
Następny artykułNowa ulica w Marcinowicach