Strona główna Temat dnia Nowa ulica w Marcinowicach

Nowa ulica w Marcinowicach

1

W dniu 29 listopada 2017 r. odbyła się XXXVIII Sesja Rady Gminy Marcinowice. Podczas obrad radni podjęli uchwałę o nadaniu nazwy jednej z ulic w Marcinowicach.

W miejscowości znajduje się osiedle, które nazwami ulic sławi pisarzy i poetów. Z tego względu dołączy do nich polska poetka Maria Konopnicka, która jest autorką m.in. „Roty” i „Naszej szkapy”. Przy nowej ulicy usytuowane są działki budowlane gminy Marcinowice, które zostaną wyznaczone do sprzedaży.

Na sesji zatwierdzone zostały także „Strategie Rozwoju Wsi” dla miejscowości Gola Świdnicka, Śmiałowice, Strzelce, Mysłaków, Tworzyjanów, Tąpadła i Szczepanów.

Radni postanowili również przystąpić do podjęcia współdziałania Gminy Marcinowice z jednostkami samorządu terytorialnego, Sygnatariuszami Deklaracji Aglomeracji Wałbrzyskiej, przy opracowaniu aktualizacji „Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030 r.”. Podjęto uchwały dotyczące stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół w Marcinowicach na ośmioletnią Szkołę Podstawową w Marcinowicach oraz stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Strzelcach na ośmioletnią Szkołę Podstawową w Strzelcach.

Na zakończenie wójt gminy Marcinowice zaprosił wszystkich radnych i sołtysów na Spotkanie Opłatkowe, które w tym roku odbędzie się 15 grudnia o godz. 12.00 w restauracji Prestige w Marcinowicach.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułŚwidnicki Ekspres Mikołajowy dla małej Blanki
Następny artykułW sobotę zmagania sześciolatków [HARMONOGRAM]