Strona główna 0_Slider Rekordowy bazarek dla bezdomnych zwierzaków

Rekordowy bazarek dla bezdomnych zwierzaków

0

Ponad 4 tys. zł i setki fantów przekazali darczyńcy na bezdomne kociaki i psiaki ze świdnickiego schroniska. To absolutny rekord organizowanych bazarków dla potrzebujących zwierzaków. Zebrane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na leczenie i karmę dla kociaków, ale także pozostałych podopiecznych instytucji.

Piąta, tym razem świąteczna edycja „Bazarku dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska” dobiegła końca. – Łącznie udało nam się wystawić 150 fantów, wśród których były różne usługi – kosmetyczne, wyroby własne, jak ciasta czy stolarskie – półki. Trafiło do nas mnóstwa fajnych przedmiotów. Po zakończonej licytacji i podsumowaniu akcji udało się uzyskać kwotę 4 253 zł, przy założeniu, że wszyscy odbiorą fanty. Jest to ogromna pomoc dla naszych zwierzaków i bardzo dziękujemy za wsparcie oraz przekazane dary – podsumowuje Adrianna Kaszuba ze świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Uzyskana kwota ze zbiórki to absolutny rekord organizowanych przez instytucję bazarków. Najwięcej do tej pory udawało się uzyskać 1 600 zł. – Dochód zostanie przeznaczony na opiekę weterynaryjną ze szczególnym uwzględnieniem zwierzaków z interwencji w mieszkaniu na ul. Sapera w Świdnicy. Ta 18-stka kociaków wymagała dużych nakładów finansowych, a dzięki zebranym środkom na bazarku będziemy mogli swobodnie dokończyć ich profilaktykę. Do tej pory 6 z tych kotków zostało przeznaczonych do adopcji, a 2 znalazły już dom. Powoli staramy się przygotowywać do adopcji także kolejne kociaki, ale przy tym nie zapominając o pozostałych naszych podopiecznych – wyjaśnia Adrianna Kaszuba. W tej chwili w świdnickim schronisku przebywa 32 psy, 34 koty i jeden królik.

To jeszcze nie koniec akcji organizowanych dla potrzebujących zwierzaków. Z bazarku pozostało setki nielicytowanych fantów. – Mieszkańcy przywozili nam przedmioty w trakcie trwania akcji, ale niestety nie zdążyliśmy ich wystawić. Mamy obecnie kilkaset rzeczy, które trafią na kolejną akcję na rzecz naszych zwierzaków, o czym poinformujemy wkrótce na naszym fanpage’u – dodaje.

Tekst: AN
Zdjęcie: kolaż/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułPrzedświąteczny relaks z CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułŚwidnicki Ekspres Mikołajowy dla małej Blanki