Strona główna Sport Inne Rywalizacja na najwyższym poziomie

Rywalizacja na najwyższym poziomie [FOTO]

0

Świebodzice po raz kolejny stały się stolicą sportów walki. Muai Thai Open Poland 3 to wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zawodników i kibiców. Tak było i tym razem (niedziela, 26 listopada), a wśród zawodników nie zabrakło uzdolnionych debiutantów.

W tym roku mieliśmy rekordową liczę zawodników, walczyły kobiety, tak samo jak w roku poprzednim na ringu zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie naszego klubu, ale również i doświadczeni zawodnicy – podsumowuje Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, które było jednym z organizatorów sportowej gali. Organizatorami MTOP 3 byli: Stowarzyszenie Bona Fide Świebodzice, KO GYM Świebodzice, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz i OSiR Świebodzice.

Przed publicznością zaprezentowali się zawodnicy z klubów KO GYM Świebodzice, KO GYM Wrocław, Best Gym Grodno, Ringside GYM Berlin, Spirit of Bayon Gym Khmer Boxing Drezno, Kontakt CTP Nysa oraz zawodnicy z Kamiennej Góry i Dzierżoniowa. Imprezę oficjalnie otworzył burmistrza Bogdan Kożuchowicz oraz burmistrz miasta Juterbog Arne Raue. To miasto zaprzyjaźnione ze Świebodzicami, a burmistrza Raue gościliśmy w ubiegłym roku podczas 20-lecia partnerstwa miast Świebodzic i Waldbröl. Jak się za okazało, Arne Raue jest nie tylko wielkim pasjonatem boksu tajskiego, ale także sam go trenuje. Przyjechał do Świebodzic specjalnie, aby zobaczyć zawody a niewykluczone, że ta wizyta zaowocuje nawiązaniem bliższych kontaktów pomiędzy klubem z Juterboga, a naszym KO GYM.

Zawody Muai Thai Open powstały dzięki pasji i zaangażowaniu wielu osób w Świebodzicach, a przede wszystkim Mariusza Cieślińskiego, wielokrotnego zdobywcy tytułów mistrza świata w boksie tajskim. – Sport to wspaniałe wartości: szlachetna rywalizacja, poszanowanie przeciwnika, samodyscyplina – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz i dodaje. – Jestem pod wielkim wrażeniem ogromnej pasji i zaangażowania ze strony Mariusza Cieślińskiego, ale także Stowarzyszenia Bona Fide, którzy zaszczepiają w dzieciakach właśnie takie pozytywne wartości. Z radością wspieram takie działania. To, co zaprezentowali na zawodach najmłodsi zawodnicy, to naprawdę coś pięknego.

Poprzedni artykułPolicjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Następny artykułSzukali cudu dla swojego synka. Nadzieję dały komórki macierzyste [FOTO]