Strona główna 0_Slider Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

4

Kierowca Hondy wsiadł za kierownicę, mając blisko 3,5 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go funkcjonariusz Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Funkcjonariusz zabrał 31-latkowi kluczyki od auta – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Do zdarzenia doszło 27 listopada  po godzinie 14:00 w Świdnicy. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby podczas jazdy samochodem zauważył, ze kierowca jednego z aut jedzie w specyficzny sposób. Zachowanie kierującego było na tyle niepokojące, że policjant postanowił interweniować. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na parkingu jednej ze stacji benzynowych, funkcjonariusz podszedł do kierowcy. Wyczuł  woń alkoholu i podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, zabrał mu kluczyki ze stacyjki  uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego KPP w Świdnicy.

Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło podejrzenia. Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWysoka wyjazdowa porażka świdnickich koszykarzy
Następny artykułRywalizacja na najwyższym poziomie [FOTO]