Strona główna 0_Slider Świdniccy cykliści przejechali wzdłuż nowych ścieżek rowerowych

Świdniccy cykliści przejechali wzdłuż nowych ścieżek rowerowych [FOTO]

2

Mimo wietrznej pogody nie brakowało chętnych na niedzielną przejażdżkę wzdłuż nowych ścieżek rowerowych w Świdnicy. W akcji wzięło udział około 200 cyklistów. Na mecie, która znajdowała się tradycyjnie na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na rowerzystów, zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych, czekały różne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami, pokazy fitness, rowerowy tor przeszkód czy przekąski z grilla. Podczas pikniku przekazano już szósty rower dla dziecka. Wymarzony prezent, dzięki świdniczanom, którzy wykręcili na rowerze kolejne 30 tys. km, otrzymała 12-letnia Nikola.

W tym roku po raz drugi świdniczanie wzięli udział w akcji „Rowerem przez miasto”. Przejazd rowerami na wyznaczonej trasie, która wiodła wzdłuż nowych ścieżek rowerowych rozpoczął się o godz. 10.00 na parkingu pod Urzędem Miejskim w Świdnicy. 11-kilometrowy odcinek prowadził przez Osiedle Zawiszów, ulicami – Bogusza Stęczyńskiego, Wrocławską, Nadbrzeżną, Kopernika, Okrężną, Jodłową, Westreplatte aż do Śląskiej. Meta znajdowała się na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo chłodnej i wietrznej pogody nie brakowało chętnych na niedzielną przejażdżkę rowerami. W peletonie, na czele którego stanęły władze miasta z prezydent Świdnicy Beata Moskal-Slaniewską, wzięło udział około 200 cyklistów. – Chcieliśmy pokazać nowe ścieżki rowerowe. Zachęcam na co dzień do korzystania z bezpiecznych przejazdów po mieście. Prace trwają nadal i ścieżek rowerowych jeszcze nam przybędzie. Chcemy, by Świdnica była miastem rowerów – podsumowała prezydent Świdnicy. Trasę zabezpieczały – policja, Straż Miejska i Straż Pożarna.

Akcję zakończył piknik rowerowy z różnymi atrakcjami zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych, w tym dmuchańce, pokazy fitness, gry organizowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów czy przekąski z grilla. Nie brakowało także konkursów z nagrodami, a wygrać można było wiele rowerowych gadżetów jak torby, rękawiczki, liczniki czy pompki. Każdy uczestnik peletonu otrzymał także pamiątkową koszulkę. W trakcie wydarzenia wręczono również kolejny rower dla dziecka, w ramach akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Arka, a koordynowanej w Świdnicy przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Dzięki świdniczanom, którzy rejestrowali na stronie internetową www.rowerpomaga.pl swoje rowerowe wyniki, udało się przejechać kolejne 30 tys. km i zdobyć już szósty rower dla świdnickiego dziecka. Wymarzony prezent otrzymała dziś 12-letnia Nikola Marciniak, ucząca się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]