Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

10

Wielu kierowcom zupełnie nic nie przeszkadza w pozostawieniu auta tam, gdzie sobie wymyślili. Na przeszkodzie nie stoi oznakowanie poziome, wąskie chodniki, przejścia dla pieszych ani nawet specjalne “hopki”. Z równą swobodą parkują na dwóch miejscach jednocześnie, na trawnikach i na środku skrzyżowania. Nowych mistrzów parkowania w Świdnicy uchwycili Czytelnicy Swidnica24.pl.

Ul. Westerplatte


Parking przed Urzędem Miejskim

Parking przed Urzędem Miejskim

Plac św. Małgorzaty

Ul. Dąbrowskiego
Ul. Długa

Ul. Długa

Ul. Długa

Ul. Gdyńska

Ul. Gdyńska
Ul. Głowackiego

Ul. Henryka Brodatego

Ul. Henryka Brodatego

Ul. Kręta

Ul. Okrężna
Ul. Spółdzielcza
Ul. Strzelińska
Ul. Wałbrzyska

Ul. Waryńskiego
Ul. Zamenhofa
Ul. Westerplatte
Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./

 • Krzysztof Młody Cieplik

  Pani która jeździ moim Golfem, długo się Pani nie na cieszy

  • Marcel

   O czym ty piszesz człowieku?

   • Krzysztof Młody Cieplik

    Pani kupiła auto na podrobiona umowe

 • wo

  Biały sprinter z ulicy Długiej w takiej pozycji (już raz gościł tej galerii kierowców pozytywnie zakręconych) to codzienność, podobnie jak granatowy VW Bora kombi, do kompletu szara Honda accord. Żeby nie robić (anty)reklamy przemilczę, z którymi sklepami powiązane są te uprzywilejowane bolidy. A często przykład z nich biorą przyjezdni milusińscy co daje niekiedy slalom na chodnik od początku do końca ulicy.

  Mała podpowiedź dla SM: na Długiej pieniądze leżą, tzn są zaparkowane na chodniku. Trzeba tylko po nie sięgnąć 🙂

 • Marcel

  Miejsc do parkowania nie ma, to debili robi się z kierowców 🙂 te wszystkie auta “źle zapakowane” w centrum to fikcja… Lata gdy centrum miasta było budowane nie przewidywały że kiedyś będą “auta ” dorożka to max 🙂 osiedla z komuny przewidywały auta tylko dla “elity” więc 5 miejsc na brame wystarczy. A dziś gdy świat poszedł do przodu każdy kto nie ma auta bo go nie stać widzi w kierowcy “bandytę” który robi co chce.. Na parking podziemny Świdnicy nie stać i raczej nigdy stać nie będzie więc gospodarujmy mądrze tą przestrzenią którą mamy bo jest 21 wiek:) PS. 1 żadne z tych aut na zdjęciach nie było moje.

  • Waldi

   co nie znaczy, żeby łamać przepisy i stać się idiotą, któremu nie chce się dojść 100 m do swojego lokalu czy na zakupy

  • wo

   Sam mieszkam w okolicy, mam więcej niż jeden samochód i wiem jak trzeba się nakombinować żeby gdzieś miejsce znaleźć. Ale słoma mi wówczas nie wychodzi z trzewików i pofatyguję się te 100-200 metrów do bramy. Korona mi z głowy nie spadnie.
   Fakt, ulice starego miasta nie były projektowane z myślą o parkowaniu dużej liczby aut, ale to nie usprawiedliwia robienia chamówy. Zmienisz zdanie gdy Twoja kobieta nie będzie mogła się zmieścić pchając wózek. Podobnie jest z miejscami na parkingu przy spółdzielczej. Ich wielkość przystosowana jest pod maluchy, syrenki i ewentualnie polonezy. Nikomu z UM nie przyszło do głowy żeby przy kolejnym malowaniu oznakowania poziomego tamże ich wielkość nieco zwiększyć przysrosowując tym samym do XXI wieku. I tutaj uważam jest pole do popisu.

 • loader

  “Ja tylko na chwilę…”

  • Polak

   Szkoda czasu na te dyskusje skoro i tak nikt nie zostanie ukarany za złe parkowanie .

 • Dawid Hucaluk

  Henryka Brodatego, w czym problem , przejście jest 1,5 metra zachowane 🙂