Strona główna Konkursy Kultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy

Kultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Znamy zwycięzcę konkursu, w którym nagrodą było jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Koziołek Matołek” w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Przedstawienie zaplanowano na 8 października na godz.17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. 

Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Przygody Koziołka Matołka na teatralną scenę zaadoptował i wyreżyserował Czesław Sieńko. W przedstawieniu występują – Radosław Biniek, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska, Sławomir Mozolewski.

Bilety w cenie 12zł, 10 zł do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy (tel. 748520290)

Rozwiązanie konkursu

Dla naszych Czytelników mieliśmy jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Koziołek Matołek” w Świdnicy. Pytanie konkursowe brzmiało: Kto stworzył postać Koziołka Matołka?, a prawidłowa odpowiedź to: Kornel Makuszyński. Zaproszenie otrzymała pani Joanna Studnicka. Gratulujemy!

Poprzedni artykułCórka św. Joanny odwiedziła Świdnicę [FOTO]
Następny artykułŚwidniccy cykliści przejechali wzdłuż nowych ścieżek rowerowych [FOTO]