Strona główna 0_Slider Po kradzieży urządzili rajd przez miasto i rzucili się na policjanta

Po kradzieży urządzili rajd przez miasto i rzucili się na policjanta

16

Jechali z ogromną prędkością, nie zważali na kierunek ruchu, światła na skrzyżowaniach ani na ludzi idących chodnikami. Trzej wałbrzyszanie stworzyli realne zagrożenie dla ludzi, uciekając po Świdnicy przed policyjnym radiowozem. Jeden z funkcjonariuszy musiał oddać strzał ostrzegawczy, drugi został pobity. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy wobec napastników wydać nakaz tymczasowego aresztowania.

Trzech mężczyzn na gościnne występy przyjechało do Świdnicy w miniony poniedziałek. – Najpierw okradli Kaufland, skąd zabrali produkty spożywcze i drogi alkohol na łączną kwotę ok. 1000 złotych. Później przenieśli się do Biedronki na osiedlu Zawiszów – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Całą trójkę wychodzącą z pełnymi siatkami bez płacenia zauważył jeden z klientów i zawiadomił policję. Opisał również samochód, do którego wsiedli. Policjanci, jadący na interwencję, rozpoznali samochód i włączyli sygnały świetlne, dając jednoznacznie znak do zatrzymania. Kierowca zignorował wezwanie i zaczął uciekać.

Auto jechało z bardzo dużą prędkością do centrum miasta, lekceważąc sygnalizację na skrzyżowaniach. Część trasy złodzieje pokonali pod prąd albo chodnikiem, wreszcie wjechali do parku przy ul. Gdyńskiej, zmuszając spacerowiczów do ucieczki. Doszło do zderzenia z radiowozem. Kierowca z auta wałbrzyszan salwował się ucieczką na piechotę, a zatrzymał się dopiero po tym, gdy funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy podszedł do samochodu, by zatrzymać pasażerów. Został uderzony drzwiami, a później był kopany. – Ostatecznie policjanci poradzili sobie i skuli wszystkich mężczyzn – mówi prokurator Rusin. Na miejsce przyjechały kolejne radiowozy.

Dzisiaj prokurator postawił wałbrzyszanom zarzuty. Kierowca samochodu, 22-letni Dariusz W., usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, a także kradzieży i niezatrzymania się do kontroli. 25-letni Damian B. i jego 54-letni ojciec Andrzej B. to recydywiści. Odpowiedzą za kradzież i napaść policjanta. Starszy z mężczyzn dodatkowo ma zarzut posiadania narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 16 gramów amfetaminy.

Dwóm z mężczyzn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednemu – do ośmiu. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy zastosować wobec nich tymczasowy areszt.

 

 • Wiktor Lis

  W normalnym kraju policjant bez skrupułów strzeliłby w tym parku w kolano uciekającego a u nas w Polsce policjant się boi bo potem ma bardzo dużo problemów. Prokurator mu żyć nie daje, napędza się wielka machineria sądowo- prokuratorsko- urzędnicza.

  • Alojzy

   Dokładnie skoro został uderzony a później skopany powienien mieć wystarczający argument aby sprzedać mu kulkę.

   • Polak

    Jeśli ktoś ma w tyłku to , że policja go zatrzymuje i widząc to z premedytacją ucieka stwarzając zagrożenie policjant powinien strzelać nie w górę bo szkoda naboi tylko prosto w łeb .
    Jeśli każdy miałby tego świadomość byłoby inaczej a tak policja ma związane ręce i boi się konkretnie interweniować bo będzie wielkie halo na całą Polskę , że biednego barana który był bardzo grzeczny i nie chciał nikomu zrobić krzywdy pobili …

    • Polak

     Pytanie samo się sunie na usta co trzeba zrobić żeby policjant strzelił prosto w łeb
     Opluć go i wykręcić rękę , wywrócić i kopać w głowę , dusić szalikiem , grozić nożem , a może przejechać autem śmieszne ale prawdziwe .

     • Polak

      Sąd zdecyduje myślę , że powinien ich wypuścić przecież nic się nie stało ukradli troszkę pobili policjanta dajcie im spokój na pewno się poprawią zamkniecie ich jak kogoś zabiją najlepiej dwie osoby nad czy tu ku… decydować

   • Domino

    Musieli brać pod uwagę, że w parku są inni ludzie, których można postrzelić. Prosto między oczy to na filmach trafiają. W realu to Pan Bóg kule nosi.

 • Obserwator

  Trzy strzały ostrzegawcze powinny paść prosto w łby tych szajbusów. Co oni sobie myśleli? Że są nietykalni?

 • JAcenty

  Przyjechali DeBile do metropolii i im odbiło. Policjanci powinni byli bez zbędnych skrupułów ich zastrzelić. Oszczędziliby kosztów postępowania sądowego.

  • Polak

   Zgadzam się i cieszę się , że jest nas więcej bo nie wiemy nigdy kiedy to my staniemy się ofiarami takich debili

  • Wiktor Lis

   No ale niestety nie oszczędziliby sobie problemów… Jak w Polsce taki policjant kogoś postrzeli to jest pozostawiony samemu sobie- żadnej pomocy przełożonych, wsparcia, pomocy prawnej… Tylko prokurator kombinuje i od razu z góry zakłada, że mogło być przekroczenie uprawnień. W sumie taką ma pracę ale policjant jest biedny. A jak się ściga policjantów wariatów- to bardzo dobrze-
   żeby była jasność….
   Dokładnie ta sama sytuacja miała miejsce w sprawie ostrzału wioski Nangar Khel. Polscy prokuratorzy kombinowali jakby tu oskarżyć i przyczynić się do skazania przez sąd polskich żołnierzy- żeby mieć sukces. Żaden z nich nie był w warunkach bojowych na wojnie- w otoczeniu wroga, żaden z nich nie widział taliba w turbanie, który walił do naszych jednostek z kałacha i granatnika a potem chował się w wiosce i “był takim biednym wieśniakiem”, którego złe obce wojsko ostrzelało….Efekt jest taki, że żołnierz dziś boi się strzelać i policjant też.

  • Rafał

   Do metropolii ? chyba się ktoś tutaj nie czuje dobrze, jeszcze niedawno płakałeś że ktoś pisze na Świdnicę, szkoda że nie widzisz tego w drugą stronę. Tak się zastanawiam po tym co piszecie, czy tutejsza społeczność świdnicka leczy w ten sposób kompleksy, czy po prostu to efekt jakiejś choroby.
   Chyba nie na darmo we Wrocławiu, mówią się Dolnośląskie Swiry Wiejskie, ten cały komentarz idealnie obrazuje to. Z drugiej strony, jeżeli mówisz o strzelaniu, to trzeba byłoby powystrzelać połowę Świdnicy, takich wydarzeń z udziałem społeczności świdnickiej nie brakuje. Dziwię się redakcji, że takie osobniki, nie są blokowane, które leczą swoje kompleksy ubliżając innym, powodując obrzydzenie do mieszkańców Świdnicy. To też nic innego, jak wszczynanie konfliktów pomiędzy Świdnicą a Wałbrzychem.

   • JAcenty

    Dobrze piszesz, właśnie o taką reakcję mi chodziło 🙂

   • Maciek Mackowski

    oho troll się obudził. Dam Ci rade wyłącz komputer świat poza internetem też istnieje 😀 albo zrób sobie wakacje w pięknej rozwijającej się Świdnicy…

    • Rafał

     Nie mierz wszystkich swoją miarą, bardzo rzadko się wypowiadam, praktycznie nie znajdziesz tutaj moich wpisów. Tobie zapewne chodzi o taką reakcję i to właśnie nazywa się trolling. No cóż, ładną opinię Świdnicy wyrabiasz, podejrzewam też, że jesteś Jacentym.

     • JAcenty

      Nie stosuję takich metod, nie tworzę duplikatów profilów.

 • Paweł Kiszczyszyn

  uważam , ze w wyniku akcji policji doszło do nieadekwatnej eskalacji zagrożenia … to duże szczęście , że nikt nie zginął …