Strona główna Wydarzenia Żarów Świetlica jak nowa

Świetlica jak nowa

0

Mieszkańcy Mrowin mogą już korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej, która w środę została oficjalnie przekazana do ich użytku. Obiekt został gruntownie zmodernizowany, ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację.

– Aż chce się tutaj przychodzić. Budynek świetlicy wiejskiej, dzięki kompleksowej modernizacji, zyskał zupełnie inne oblicze. Kilkumiesięczny wysiłek nie poszedł na marne i dzięki temu możemy dziś cieszyć się z tego, że nasza wieś pięknieje. Dziękujemy za to władzom gminy, wykonawcy inwestycji i naszym zaangażowanym mieszkańcom, którzy nigdy nie odmawiają pomocy – mówił podczas uroczystości otwarcia wyremontowanej świetlicy Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Wyremontowany obiekt uroczyście poświęcił proboszcz parafii w Mrowinach ksiądz Paweł Szajner. Nie zabrakło także podziękowań dla zaangażowanych mieszkańców, a historię Mrowin przypomniał wszystkim uczestnikom Bogdan Mucha. Można było także wpisać się do historycznej kroniki, którą od wielu lat prowadzi w Mrowinach Stanisław Wójcik. Wstęgę uroczyście przecinali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, ksiądz Paweł Szajner, sołtys Mrowin Krystyna Popek i mieszkanka wsi Jadwiga Baranowska.

O tym, w jaki sposób świetlica wiejska będzie wykorzystywana zadecydują już sami mieszkańcy Mrowin. W planach, wedle zapowiedzi, jest także wiele zajęć, które realizować będzie tutaj Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt „Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów – przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów” otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

/Magdalena Pawlik UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułNaczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął, gdzie można pobierać opłaty za parkowanie w SPP
Następny artykułPo kradzieży urządzili rajd przez miasto i rzucili się na policjanta