Strona główna 0_Slider CBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu

CBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu

17

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, wizyta dotyczyła czynności prowadzonych w związku ze stadionem miejskim. Aktualizacja: Jak prostuje Temistokles Brodowski z CBA, funkcjonariusze nie byli fizycznie w Urzędzie Miejskim, zwrócili się pismem do prezydenta Świdnicy o przekazanie dokumentów związanych z prowadzonymi czynnościami. Dokumenty te zostały przekazane 13 września. CBA zwróciło się 19 września o kolejne dokumenty, których jeszcze nie otrzymało.

Zdjęcie archiwalne

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje czynności analityczno – informacyjne, w ramach których zapoznaje się z dokumentacją Urzędu Miejskiego w Świdnicy, dotyczącą przebudowy Stadionu Miejskiego. Czynności jeszcze się nie zakończyły, dopiero wyniki analizy przesądzą ewentualnie o podjęciu dalszych czynności – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA. Biuro nie ujawnia, z czyjego zawiadomienia prowadzone są czynności ani jaki jest dokładnie ich zakres.

Umowa między Gminą Miastem Świdnica a wyłonioną w przetargu firmą Saltex Europa na realizację I etapu przebudowy stadionu przy ul. Śląskiej została podpisana w marcu tego roku. Inwestycja warta ponad 7 milionów złotych miała być gotowa 15 września, ale termin został wydłużony, w tej sprawie podpisano aneks do umowy. Miasto zmieniło w trakcie realizacji inwestycji nadzór budowlany nad pracami oraz projektanta. O powodach tej drugiej zmiany informowała rzecznik UM Magdalena Dzwonkowska: “Wykonawca robót wniósł zastrzeżenia co do poprawności projektu w obrębie posadowienia trybuny wraz z konstrukcją zadaszenia trybun, które zostały poparte ekspertyzą oraz opinią techniczną zespołu ekspertów. Miasto przeprowadziło również konsultacje z rzeczoznawcami budowlanymi. Konsultacje te potwierdziły konieczność przeprojektowania fundamentów trybun i zadaszenia, co zostało już wykonane.”

Według aneksu, firma Saltex powinna zakończyć inwestycję do 15 grudnia 2017 roku.

Magdalena Dzwonkowska z UM uzupełnia: Informuję, że pismo z CBA datowane na 19 września br. wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Świdnicy w dniu 26 września br. W tej chwili trwają czynności związane z uzupełnieniem dokumentacji wnioskowanej przez CBA.
.  

                                                                                               Agnieszka Szymkiewicz

 

 • Misza

  Jak wchodzi CBA to znaczy, że już coś mają. Ciekawe tylko na kogo ;-).

  • Janusz B.

   kontroli cba po murdzku było też sporo i jakoś dziwnie dziś cichutko sięzrobiło po tych kontrolach.

   “Takie
   kontrole to chyba nic nowego ani ekscytującego, bo jak czytam w innych
   miastach również przy wielu przetargach się odbywają. Pani Redaktorka
   jak zwykle widzę poszukuje taniej sensacji by ochlapać trochę błotkiem
   znielubioną przez siebie prezydentkę? kontrole tego typu mogą być na
   wniosek czyjś, albo rutynowe, wyrywkowo w różnych miastach i przy
   różnych przetargach. Zresztą z artykułu powyżej nie wynika, aby pod
   adresem urzędników czy urzędu były jakieś podejrzenia. Może po prostu
   komuś dziś nie pasuje, że wygrała taka firma a nie inna? Okaże się w
   przyszłości.”

   • Jolanta Pałac

    Widać nie było się do czego przyczepić 🙂

  • Jan Wtorek

   Ło matko bosko – czegoś takiego jeszcze nie czytałem , niech mi ktoś “po polskiemu” wytłumaczy zamysł autora tekstu, że “CBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu” – jak CBA może WNIOSKOWAĆ W URZĘDZIE O DOKUMENTY????? raczej po prostu albo wnioskuje albo wchodzi do urzędu, a tu się komuś coś pozajączkowało wyrażnie.

   pózniej napisane aktualizacja, że jednak po prostu wystapiono o dokumenty a nikogo w urzedzie nie bylo??? HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jakas paranoja

   ” Jak prostuje Temistokles Brodowski z CBA, funkcjonariusze nie byli
   fizycznie w Urzędzie Miejskim, zwrócili się pismem do prezydenta
   Świdnicy o przekazanie dokumentów związanych z prowadzonymi
   czynnościami. Dokumenty te zostały przekazane 13 września. CBA zwróciło
   się 19 września o kolejne dokumenty, których jeszcze nie otrzymało.”

  • Obi von Kenobi ;-)

   Coraz częściej Pani Szymkiewicz pisze niczym etatowa pracownica radia Erewań

   (Młodszym wyjaśniam za wiki: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.)
   Swoją drogą , komu z okolicy ta firma nacisnęła na odcisk?
   Kolejny dziwny artykuł.

   • Siostra Bernadetka

    I wszystko przekreciłęś niczym radio erewań włąśnie.
    Radio podaje że rozdają rowery a prawda jest że kradną /w skrócie/

    • Obi von Kenobi ;-)

     Siostrzyczko — mniej nalewki, please 😉

 • Benek

  Nie rozumiem, jak konkurs mógł wygrać projekt, który jest błędnie przygotowany. To kto w tym urzędzie za to odpowiada, konserwator?

  • Jakub Mickiewicz

   Projekt kolesia ma pierwszenstwo.

 • Janusz B.

  Takie kontrole to chyba nic nowego ani ekscytującego, bo jak czytam w innych miastach również przy wielu przetargach się odbywają. Pani Redaktorka jak zwykle widzę poszukuje taniej sensacji by ochlapać trochę błotkiem znielubioną przez siebie prezydentkę? kontrole tego typu mogą być na wniosek czyjś, albo rutynowe, wyrywkowo w różnych miastach i przy różnych przetargach. Zresztą z artykułu powyżej nie wynika, aby pod adresem urzędników czy urzędu były jakieś podejrzenia. Może po prostu komuś dziś nie pasuje, że wygrała taka firma a nie inna? Okaże się w przyszłości.

 • Jakub Mickiewicz

  Biorą sie w koncu za uklady tych darmozjadów. Uklady ukladziki zielone skwery wylozyli granitem ciekawe ktory ma kolesia kamieniarza?

 • Młody

  Jak niesie plotka poploch w urzędzie taki że to teraz apsik chodzi na spacery z szymusiem a Stalin ponoć zaczął się modlić za spokój cesarzowej 😉

  • Politolog z Katowic

   Cwaniak szyfrem mówi, Cesarzowa, Szymek wiem, a kto to jest “Apsik” i “Stalin”?

  • Młody

   Nie znasz Apsika 😲 to ponoć trzecia najważniejsza persona w urzędzie.

 • Krzysztof Czarnecki

  Saltex nie skończy tej inwestycji ani w grudniu 2017 r., ani w żadnym innym terminie. Będzie wypowiedzenie umowy i cała zabawa zacznie się od nowa.

  Swoją drogą, kto jest tak mądry, żeby kończyć budowę stadionu trawiastego w grudniu? Ktoś chyba wagarował na lekcjach z przyrody, bo w grudniu wegetacja roślin w naszym klimacie jest zatrzymana – owszem, trawę można rozwinąć, ale rosnąć to ona nie będzie. I wiosną trzeba będzie ją wymienić.

  • sąsiad z przeciwka

   NIestety wiele przetargów jest właśnie tak dość dziwnie ustawianych, że terminy zakończeń są w idiotycznych porach roku

 • Daniel Ri

  Zastanawiam się dla czego firma startująca do przetargu nie zauważyła błędów w dokumentacji konstrukcyjnej . To nie jest tak że dostaje się kota w worku. Aby przygotować kosztorys trzeba szczegółowo przeanalizować projekt. Więc na pewno wiedziano przed złożeniem oferty że trzeba będzie dokonać zmian. A zmiany zawsze konsultuje się zanim podpisze się umowę. Więc owa firma musiała mieć jakiś układ który gwarantował by jej że w późniejszym czasie ktoś dopłaci i pozwoli wydłużyć termin.Działam w branży budowlanej nigdy bym nie podpisał umowy widząc błędy w projekcie bez gwarancji rekompensaty zmian w trakcie realizacji.
  Inną sprawą jest wykonywanie remontów dróg w mieście Nie wierzę że nie ma tu jakichś wałków. Na budowach z którymi ja mam do czynienia żaden generalny wykonawca nie pozwolił by sobie na taką opieszałość przykładem może być budowa Galerii Świdnickiej infrastruktura drogowa którą nadzorował generalny wykonawca powstawała w błyskawicznym tempie a przeprowadzono wszystkie przyłącza pod drogami.
  Remont drogi w Kraszewicach i mostu, który nie tak dawno był już remontowany, końca prac nie widać. Ulica wodna to jedna z głównych arterii powinna być zakończona przed inauguracją roku szkolnego. urzędnicy mają gdzieś fakt że inni ludzie tracą czas w korkach które jak nigdy blokują Świdnicę. To są tysiące godzin pracowników wszelakiego transportu za które muszą płacić im firmy