Strona główna 0_Slider CBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu

CBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu

17

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, wizyta dotyczyła czynności prowadzonych w związku ze stadionem miejskim. Aktualizacja: Jak prostuje Temistokles Brodowski z CBA, funkcjonariusze nie byli fizycznie w Urzędzie Miejskim, zwrócili się pismem do prezydenta Świdnicy o przekazanie dokumentów związanych z prowadzonymi czynnościami. Dokumenty te zostały przekazane 13 września. CBA zwróciło się 19 września o kolejne dokumenty, których jeszcze nie otrzymało.

Zdjęcie archiwalne

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje czynności analityczno – informacyjne, w ramach których zapoznaje się z dokumentacją Urzędu Miejskiego w Świdnicy, dotyczącą przebudowy Stadionu Miejskiego. Czynności jeszcze się nie zakończyły, dopiero wyniki analizy przesądzą ewentualnie o podjęciu dalszych czynności – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA. Biuro nie ujawnia, z czyjego zawiadomienia prowadzone są czynności ani jaki jest dokładnie ich zakres.

Umowa między Gminą Miastem Świdnica a wyłonioną w przetargu firmą Saltex Europa na realizację I etapu przebudowy stadionu przy ul. Śląskiej została podpisana w marcu tego roku. Inwestycja warta ponad 7 milionów złotych miała być gotowa 15 września, ale termin został wydłużony, w tej sprawie podpisano aneks do umowy. Miasto zmieniło w trakcie realizacji inwestycji nadzór budowlany nad pracami oraz projektanta. O powodach tej drugiej zmiany informowała rzecznik UM Magdalena Dzwonkowska: „Wykonawca robót wniósł zastrzeżenia co do poprawności projektu w obrębie posadowienia trybuny wraz z konstrukcją zadaszenia trybun, które zostały poparte ekspertyzą oraz opinią techniczną zespołu ekspertów. Miasto przeprowadziło również konsultacje z rzeczoznawcami budowlanymi. Konsultacje te potwierdziły konieczność przeprojektowania fundamentów trybun i zadaszenia, co zostało już wykonane.”

Według aneksu, firma Saltex powinna zakończyć inwestycję do 15 grudnia 2017 roku.

Magdalena Dzwonkowska z UM uzupełnia: Informuję, że pismo z CBA datowane na 19 września br. wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Świdnicy w dniu 26 września br. W tej chwili trwają czynności związane z uzupełnieniem dokumentacji wnioskowanej przez CBA.
.  

                                                                                               Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułKultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy [KONKURS]
Następny artykułNowa latarnia uszkodzona [FOTO]