Strona główna Konkursy Kultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy

Kultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy [KONKURS]

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl familijny, tym razem będzie to „Koziołek Matołek” w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Przedstawienie zaplanowano na 8 października na godz.17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Jedno podwójne zaproszenie na przedstawienie można wygrać w naszym konkursie.


Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Przygody Koziołka Matołka na teatralną scenę zaadoptował i wyreżyserował Czesław Sieńko. W przedstawieniu występują – Radosław Biniek, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska, Sławomir Mozolewski.

Bilety w cenie 12zł, 10 zł do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy (tel. 748520290)

Wygraj wejściówkę na spektakl
Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Koziołek Matołek” 8 października w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Koziołek Matołek” na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Pytanie brzmi: Kto stworzył postać Koziołka Matołka? Na odpowiedzi czekamy do 5 października.

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułNie będzie głosowania na budżet obywatelski w Strzegomiu
Następny artykułCBA w Urzędzie Miejskim wnioskuje o dokumenty ws. budowy stadionu