Strona główna Wydarzenia Strzegom Nie będzie głosowania na budżet obywatelski w Strzegomiu

Nie będzie głosowania na budżet obywatelski w Strzegomiu

0

Nie będzie głosowania na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok, które planowano na 20-22 października br. Wpłynęło zbyt mało projektów. Burmistrz chce przekonać Radę Miejską, by przyjęła je do realizacji z pominięciem głosowania mieszkańców.


W edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom na 2018 rok wpłynęło jedynie 7 formularzy zgłoszeniowych projektów zadań (2 zadania duże o łącznej wartości 389 744,75 zł i 5 zadań małych o łącznej wartości 63 668,20 zł). Spośród nich 2 projekty nie spełniły wymogów formalnych i tym samym nie mogły podlegać dalszej ocenie. Spośród 5 pozostałych projektów jeden okazał się nie być zadaniem o charakterze inwestycyjnym, co wykluczyło go z dalszej procedury. W efekcie poddane głosowaniu mogłyby zostać dwa projekty duże i dwa projekty małe o łącznej wartości ok. 420 tys. zł:
II etap remontu i modernizacji podwórka położonego w centrum miasta, między ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem; „Ogród tęczą malowany” – modernizacja placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym Publicznego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu; Mobilne boisko piłkarskie typu panna cage do gry 1 na 1;
Zadaszenie placu zabaw na osiedlu „Domki”.

Protokół z weryfikacji złożonych projektów jest dostępny na www.strzegom.pl i www.bip.strzegom.pl w zakładkach „Budżet Obywatelski 2018”.

– Kolejne edycje budżetu obywatelskiego spotykały się z niskim zainteresowaniem mieszkańców. Czas przemyśleć, czy i w jakim kształcie utrzymać ten pomysł w przyszłym roku – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Będziemy ten temat rozważać, ponieważ liczymy na wzrost zainteresowania i frekwencji w głosowaniu, dzięki wdrożeniu możliwości głosowania droga elektroniczną. W tym roku jednak, mając na uwadze małą liczbę projektów kwalifikujących się do głosowania, postanowiłem odwołać kolejny etap prac nad budżetem obywatelskim, czyli głosowania nad projektami. Zaproponowane przez mieszkańców projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną, są moim zdaniem bardzo ciekawe, a niektóre wręcz innowacyjne. Ich realizacja bez wątpienia będzie miała pozytywny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Strzegomia oraz poprawę jakości miejskiej przestrzeni publicznej, dlatego w projekcie budżetu na 2018 rok zaproponuję Radzie Miejskiej w Strzegomiu ich realizację – wyjaśnia burmistrz.

Co mieszkańcy sądzą o budżecie obywatelskim? Czy jest potrzebny? Co powinno się zmienić, by zainteresowanie mieszkańców było większe? Urząd Miejskie czeka na uwagi. Można je złożyć pisemnie w Wydziale Obsługi Interesantów (parter, pok. nr 15) lub w formie elektronicznej na adres: [email protected]

/Źródło UM Strzegom/

Poprzedni artykuł90-te urodziny Melitty Sallai, założycielki Fundacji św. Jadwigi
Następny artykułKultowy „Koziołek Matołek” w Świdnicy [KONKURS]