Strona główna 0_Slider Z Wittenbergi dzisiaj dotrą do Świdnicy. Zapraszają do wspólnego biegu

Z Wittenbergi dzisiaj dotrą do Świdnicy. Zapraszają do wspólnego biegu

0

W sobotę z Wittenbergi wystartowało ośmiu biegaczy, którzy chcą pokonać ponad 800 kilometrów i połączyć dwa zadania: uczcić 500 lat Reformacji oraz pomóc ciężko choremu chłopcu. Dzisiaj, 10 września biegacze dotrą do Świdnicy i zapraszają, by przyłączyć się do nich i przebiec kilka kilometrów od ulicy Wałbrzyskiej do Kościoła Pokoju.

Zdjęcie organizatora

 Biegacze będą podążać drogą nr 379 od strony Wałbrzycha i około godziny 17.50 powinni być u zbiegu ulic Słowiańskiej i Wałbrzyskiej. – Tam my – świdniczanie będziemy na nich czekać po to, aby wspólnie pokonać dystans kilku kilometrów na plac Pokoju. Zapraszamy chętnych do udziału w biegu ulicami Świdnicy na plac Pokoju. Właśnie na placu Pokoju kończy się tego dnia etap biegu, a w Kościele Pokoju spotkamy się na wieczornym nabożeństwie – zachęca Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy.

Z samego rana bieg rusza dalej, aby przekraczać kolejne granice. Bieg 500 lat Reformacji to niecodzienna inicjatywa sportowa, która ma przypomnieć, że w życiu wiary warto przekraczać granice. Biorący udział w tym wydarzeniu przemierzą aż 842 km, po drodze odwiedzą 27 parafii. Organizatorzy biegu chcą w ten symboliczny sposób pokazać, że Reformacja biegnie dalej. Równolegle do biegu Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w ramach akcji „Biegniemy i pomagamy”, zbierze fundusze dla Łukasza – trzynastoletniego chłopca cierpiącego na zanik mięśni, który dzięki rehabilitacji będzie mógł przekraczać swoje własne granice.

Wydarzenie można śledzić TU.

/opr. red./

Poprzedni artykułZamek znów tętni życiem gospodarskim [FOTO]
Następny artykułWbiegną na wieżę ratuszową i powalczą na tatami