Strona główna 0_Slider Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Punkt znajdował się w Świdnicy.

Zdjęcie KPP w Świdnicy

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrywarkę oraz 4 automaty do gier hazardowych o wartości 8 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułMarcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec powalczą o punkty w RSMP
Następny artykułŚwidniczanin w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych! [FOTO]