Strona główna Sport Moto Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec powalczą o punkty w RSMP

Marcin Pietrzyk i Mariusz Kupiec powalczą o punkty w RSMP

0

Po udanym debiucie w rajdzie Krause przyszedł czas na kolejną eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w której zobaczymy świdnickiego zawodnika. Tym razem areną zmagań będą trasy Kotliny Kłodzkiej w okolicach Dusznik Zdroju w dniach 8-9 września.

51. Rajd Dolnośląski – 4. runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie miała w tym roku zupełnie nową formułę. Odcinki w większości przebiegać będą trasami zlokalizowanymi na terenie Duszniki Arena. Miejsce to znane jest głównie z zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wąskie asfaltowe drogi, szutrowe łączniki, przejścia przez mostki będą nie lada gratką dla kibiców zgromadzonych na trasie. Kolejną zaletą lokalizacji odcinków jest kompaktowość trasy.

Nasza załoga powalczy po raz kolejny w mocno obsadzonej klasie HR4. To w tej grupie zawodników dojdzie do rywalizacji dwóch urzędujących mistrzów. Marcin Pietrzyk z Mariuszem Kupcem to urzędujący mistrzowie Dolnego Śląska natomiast Tomasz Sztwiertnia z Marcinem Michalewiczem to ubiegłoroczni triumfatorzy czempionatu Śląska. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

Po kwietniowym debiucie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski do kolejnego występu podchodzimy z większym dystansem. Nie oznacza to jednak, że adrenalina nie wzrasta z godziny na godzinę. Oczywiście liczymy na doping kibiców, bo to dla nich warto czasami mocniej wcisnąć gaz w podłogę – stwierdził Marcin Pietrzyk

W klasie HR4 pojedzie jeszcze jeden reprezentant grupy Świdnica Rally. Michał Marczewski zasiądzie na prawym fotelu u Krzysztofa Zielińskiego w VW Golfie.

/Grzegorz Klimowski/

Poprzedni artykułPrelekcje w muzeum [JEDEN WYKŁAD ODWOŁANY]
Następny artykułKolejne automaty do gier zarekwirowane