Strona główna Sport Moto Świdniczanin w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych!

Świdniczanin w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych! [FOTO]

0

Świdniccy zawodnicy podkręcają tempo. Podczas rozgrywanego na poligonie w Drawsku Pomorskim rajdu Baja Poland mieliśmy okazję zobaczyć zawodnika naszej lokalnej grupy Świdnica Rally. Michał Marczewski zasiadł na prawym fotelu Tomasza Pieca podczas niedawno zakończonej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych.

Rajd Baja Poland to jedna z najważniejszych imprez motorsportowych rozgrywanych w naszym kraju. Na liście startowej mieliśmy okazję zobaczyć takie nazwiska jak Naser Al Attiya, Jakub Przygoński, Krzysztof Hołowczyc, Ten Brinke czy Aron Domażała. Michał Marczewski, którego macierzystą dyscypliną są rajdy płaskie zasiadł tym razem na prawym fotelu u Tomasza Pieca. Samochód jakim walczyli na odcinkach rajdu to Toyota Land CruiserVDJ 2000.

Po pierwszym odcinku specjalnym załoga Piec / Marczewski zajmowali 15. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasie T2. Prawdziwe ściganie rozpoczęło się jednak następnego dnia. Na zawodników czekały dwie pętle po 215 kilometrów oesowych. To był prawdziwy test dla maszyn, ale przede wszystkim dla zawodników. Trudów walki nie wytrzymały samochody Hołowczyca i Domażały. Nasza załoga pięła się za to w klasyfikacji generalnej.

Ostatecznie rajd dla Tomasza Pieca i Michała Marczewskiego zakończył się doskonałym wynikiem. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA zajęli 10. miejsce i drugie w klasie T2. Dodatkowo załoga ze świdniczaninem w składzie zwyciężyła w klasie w klasyfikacji Mistrzostw Polski i w klasyfikacji CEZ.

/Grzegorz Klimowski, FOTO: Grzegorz Kozera/

Poprzedni artykułKolejne automaty do gier zarekwirowane
Następny artykuł„Świdnica z góry” w Planet+? Ruszyło głosowanie!