Strona główna 0_Slider Smaki świata i barwny folklor w sercu Strzegomia

Smaki świata i barwny folklor w sercu Strzegomia[FOTO]

0

Potrawy z różnych zakątków świat i wspólna międzynarodowa zabawa zagościły w sercu Strzegomia, w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Barwne kultury i folklor prezentują artyści z Chin, Tajlandii, Meksyku, Cypru, Hiszpanii, Rosji, Słowacji, a także z Polski. Wydarzenie zakończy koncerty gwiazd muzyki pop – zespołu Manchester i Video.

To już ostatni dzień 26. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia organizatorzy przygotowali niezwykle lubiany przez odwiedzających „Rynek Świata”. Najpierw ludowi artyści z Chin, Tajlandii, Meksyku, Cypru, Hiszpanii, Rosji, Słowacji, a także z Polski odtańczyli wspólnie poloneza, a następnie zaprosili mieszkańców do wspólnej międzynarodowej zabawy.

Jak co roku na „Rynku Świata” odwiedzający mieli okazję skosztować potraw z różnych zakątków świata m.in. z Chin czy z Tajlandii, ale także nauczyć się podstawowych kroków tańców narodowych oraz wziąć udział w animacjach prowadzonych przez zespoły.

Strzegomski festiwal zakończy koncert gwiazd muzyki pop. Na Rynku o godz. 20.00 wystąpią popularne zespoły – Menchester i Video.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułAmfetaminę i marihuanę trzymał w biurku
Następny artykułSiatkarki Polonii zagrają z ekipą z Orlen Ligi