Strona główna 0_Slider Amfetaminę i marihuanę trzymał w biurku

Amfetaminę i marihuanę trzymał w biurku

6

Świdniccy policjanci wspólnie z Funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej w Wałbrzychu zatrzymali 18-letniego mieszkańca Świebodzic. Młody mężczyzna posiadał w mieszkaniu łącznie ponad 120 porcji narkotyków. W trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyki miał na własny użytek.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku pracy operacyjnej wspólnie z Funkcjonariuszami Izby Celno – Skarbowej w Wałbrzychu wraz z psem tropiącym zatrzymali 18-letniego mieszkańca Świebodzic.

W trakcie przeszukania mieszkania, w jednym z pomieszczeń w biurku ujawnili 2 woreczki. W środku jednego znajdował się biały proszek, który poddano badaniom na testerze narkotykowym, okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. W drugim znajdowała się marihuana. Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 120 porcji tych narkotyków.

18-latek usłyszał już zarzuty, a w trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyk miał na własny użytek. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica/

Poprzedni artykułDawna Stacja Uzdatniania Wody odsłania tajemnice [FOTO]
Następny artykułSmaki świata i barwny folklor w sercu Strzegomia[FOTO]