Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Amatorzy sportu, muzyki od klasycznej po hip-hop i miłośnicy pięknych, starych aut znajdą w ten weekend propozycje dla siebie. Zapraszają nie tylko Świdnica, ale także Świebodzice, Krzyżowa, Morawa i Bielawa.

PIĄTEK, 18 sierpnia

Żarów

Impreza plenerowa „Cały Żarów Łapy w Górę”. Fani hip-hopu, i nie tylko, będą bawić się w Parku Miejskim w Żarowie.

Premierowy występ w roli headlinera zagra Nullizmatyka. Nullizmatyka wyjdzie na scenę w Żarowie o godzinie 21:00. Wcześniej pojawią się na niej 4 Prostor (Opava / Cz), Zet Jak Zając (Kłodzko), TSR (Wrocław), Brat Zielony MC (Żarów). Start wydarzenia o godzinie 19:00 a wstęp jest wolny. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Bielawa (piątek, sobota)

Reggae Festiwal Regałowisko 2017, Ośrodek Wypoczynkowy Sudety

Krzyżowa/Zamek Książ

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music.

Renomowani muzycy o światowej sławie oraz wybrani w konkursie młodzi instrumentaliści podczas pobytu w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wspólnie przygotowują program muzyczny, który następnie zaprezentują publiczności na koncertach w Krzyżowej, Świdnicy, Książu oraz we Wrocławiu.

Piątek, 18 sierpnia 2017r., godz.19:30

Występ gościnny na Festiwalu Ensemble, Zamek Książ, Sala Maksymiliana

Dzięki kooperacji z Festiwalem Ensemble na Zamku Książ, muzycy z Krzyżowej są zaproszeni do barokowej Sali Maksymiliana. Na Zamku Książ, największym zamku na Dolnym Śląsku, zabrzmią utwory Johannesa Brahmsa oraz Leoša Janáčka.

Muzycy: Jacques Ammon, Stephen Waarts, Luosha Fang, Alexey Stadler, Mishka Momen, Ken Schumann, Anna Maria Wünsch, Charles Neidich, Maciej Baranowski, Wojciech Motyl

SOBOTA, 19 sierpnia

Świebodzice

Piknik lotniczy i I Świebodzicki Zlot Zabytkowych Samochodów

Morawa (sobota, niedziela)

Mistrzostwa Europy WKKW. Łącznie w Mistrzostwach staruje 77 zawodników z 19 krajów, z czego w rywalizacji drużynowej walczy 13 teamów i 51 zawodników. WKKW, zwane także trójbojem jeździeckim, jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych.

Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków przez przeszkody. W sobotę (19 sierpnia) podczas próby terenowej 77 najlepszych europejskich koni przez 10 minut przegalopuje po blisko 6 kilometrowym crossie, skacząc przez 40 terenowych przeszkód.
Ostateczna medalowa rywalizacja rozegra się w niedzielę (20 sierpnia) podczas próby skoków przez przeszkody, które spadają nawet przy delikatnym dotknięciu przez konia. Emocje będą zatem ogromne aż do ostatniej minuty konkursu skoków. Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd, atrakcje dla dzieci oraz bogata strefa wystawców.

Sobota, 19.08.2017
11:00 – 16:30 – Cross Country

Niedziela, 20.08.2017
09:00 – Drugi przegląd koni
11:00 – 12:45 – Skoki – Część I
14:15 – 15:30 – Skoki – Część II – Najlepszych 25 koni
15:35 – Dekoracja medalowa i ceremonia zamknięcia

Więcej o biletach i dojeździe na tronie ME WKKW. Kliknij!

Świdnica

Posłuchane 3.0, godz. 14.00, Klub Bolko, plac Grunwaldzki 11

W ramach festiwalu Posłuchane 3.0 wystąpią – Nanook of the North – kolaboracja Piotra Kalińskiego z Hatti Vatti ze Stefanem Wesołowskim, którzy mają na swoich kontach współpracę z nazwiskami takimi jak Mikołaj Bugajak czy Misia Furtak; utalentowany pierwiastek kobiecy – Resina, połączenie wiolonczelistki, kompozytorki i muzykoterapeutki współtworzącej muzykę do spektakli teatralnych. Pojawi się również Naphta, znany z projektu Naphta Live Band, jako prowadzący audycję Purpurowe Rejsy w Radiu LUZ i podopieczny wytwórni Astigmatic Records. Nie zabraknie Urbańskiego, czyli Wojtka związanego z inicjatywą RYSY, producenta i czarodzieja dźwięku grającego na największych scenach muzycznych świata.

Na tym nie koniec! Przewidziano także afterparty w Pustostanie. Bilety w cenie 35zł można nabyć elektronicznie TU lub w lokalnej informacji turystycznej.

Krzyżowa

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

Sobota, 19 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Koncert wieczorny w Krzyżowej, Sala koncertowa

Darius Milhaud, francuski kompozytor neoklasycyzmu w 1936 r, skomponował swoją Suitę op. 157b. Suita ta udowania, że Milhaud był pionierem rozwoju jazzu, aleatoryzmu oraz politonalności. Po przedstawieniu jego rzadko granego utworu, wieczór zostanie uzupełniony sławnym Kwintetem smyczkowym B-Dur Felixa Mendelssoh-na-Bartholdiego.

Muzycy: Erik Schumann, Ran Kampel, Mishka Momen, Shmuel Ashkenasi, Brandon Garbot, Karolina Errera, Anna Maria Wünsch, Nadja Reich

Niedziela, 20 sierpnia

Świdnica

godz. 10.00, Turniej Piłki Plażowej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy, ul. Śląska

godz. 19.30, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

Kościół Pokoju w Świdnicy

Divertimento KV 439b, który usłyszymy w najstarszym szachulcowym kościele w Europie, jest późniejszą aranżacją utworu skomponowanego na trzy rożki basetowe, w przeciwieństwie do Kwartetu fortepianowego Schumanna, który koncentruje się na wiolonczeli.

Muzycy: Jennyfer Fouani, Ran Kampel, Wojciech Motyl, Viviane Hagner, Karolina Errera, Eckart Runge, Edward Leung

 

Poprzedni artykułWykręcili kolejne pięć rowerów dla dzieci
Następny artykułSiła ubezpieczenia