Strona główna Wydarzenia Świdnica Wykręcili kolejne pięć rowerów dla dzieci

Wykręcili kolejne pięć rowerów dla dzieci

0

Dzięki zaangażowaniu świdnickich cyklistów, a także osób spoza miasta, do najmłodszych mieszkańców trafiły kolejne rowery. Od marca w ramach akcji Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska – Białej udało się „wykręcić” 176 470 km, co dało drugie miejsce spośród 42 podmiotów zgłoszonych do wydarzenia.

Zdjęcie UM w Świdnicy

W 2017 roku akcja rozpoczęła się w Świdnicy 10 marca i potrwa do końca września. W jej ramach każdy rowerzysta, może się przyczynić do ofiarowania dziecku wymarzonego roweru. Wystarczy wejść na stronę internetową www.rowerpomaga.pl, odszukać cel „Jeżdżę dla Świdnicy” i wpisać uczciwie ilość przejechanych na rowerze danego dnia kilometrów. Maksymalnie, raz dziennie jedna osoba lub organizacja (np. szkoła, klasa) może wpisać 300 km. W tym roku Fundacja Arka podniosła limit kilometrów upoważniających gminę do odbioru roweru z 20 tys. na 30 tys.

Najwięcej km wyjeździli uczestnicy 57 Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK oraz Paweł Wilk i Robert Rupnowski, którzy okrążyli Polskę na rowerach po to, żeby zebrać pieniądze dla ciężko chorej Blanki. Do wspólnej zabawy aktywnie włączyli się także uczestnicy Pikniku Rowerowego „Świdnica na rowery” oraz indywidualni rowerzyści.

W tym roku  pięcioro dzieci otrzymało rowery. Pierwszy przekazany został Maksymilianowi w czasie Pikniku Rowerowego „Świdnica na rowery”. Kolejne cztery odebrali Wiktoria, Sara, Nikodem i Brajan.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułHip-hop dzisiaj w Żarowie
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez