Strona główna Wydarzenia Siła ubezpieczenia

Siła ubezpieczenia

0

Mawia się czasem, że przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej gdy wypowiemy te słowa przed faktem, niż po, kiedy stwierdzimy, że trzeba było się ubezpieczyć. Na szczęście Polska się zmienia, a tym samym świadomość tego, że warto mieć wykupioną polisę, jest coraz większa. Liczne kataklizmy, które przetoczyły się przez nasz kraj w ostatnich latach (powodzie, tornada, wichury), przyspieszyły ten proces.

Podwójna korzyść

Dzisiaj chętniej niż kiedyś się ubezpieczamy, a zyskujemy na tym podwójnie – z jednej strony w razie nieoczekiwanego zdarzenia uzyskamy odszkodowanie, z drugiej – mamy komfort psychiczny, bo wiemy, że nawet największy kataklizm nie sprawi, że stracimy środki do życia. Ważne jest też, że istnieje w Polsce wiele firm oferujących swoje usługi, dzięki czemu zawsze łatwiej wybrać korzystną ofertę, także pod kątem cen polis.

Rozwój usług ubezpieczeniowych w branży motoryzacyjnej

Trzeba zauważyć, że w ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie ubezpieczeniami w branży motoryzacyjnej. To nie dziwi, bo auto dzisiaj to coś tak oczywistego, że nawet nie trzeba specjalnie się nad tym rozwodzić. To środek transportu, bez którego ciężko sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Samochód nauczył nas wygody, z której ciężko zrezygnować. Zakup auta, a późniejsze go ubezpieczenie to więc podstawa, by być spokojnym, jak coś się z nim stanie.

A stać się może, bo dzisiejsza pogoda (szczególnie latem) potrafi negatywnie zaskoczyć. Coraz więcej jest dni z burzową aurą, a co to może przynieść, widzieliśmy już nieraz w ostatnich latach. Tutaj, tak samo, jak w innych branżach, im tańsze ubezpieczenie, tym mniejszy zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela, a w konsekwencji niższe odszkodowanie. Dlatego też osoby, dla których samochód to nie tylko środek transportu, ale źródło dochodu (przykładowo taksówkarze) powinny pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu, coś na kształt https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.

All risk, czyli pewność

Każdy przedsiębiorca, który kredytuje swoją działalność, leasinguje maszyny, czy na przykład korzysta z drogiego sprzętu (mając warsztat samochodowy), powinien wykupić opcję ubezpieczenia o nazwie all risk, czyli od wszystkiego. Ta opcja jest niezbędna, jak chcemy mieć pewne odszkodowanie. Tylko wtedy będziemy mogli spać spokojnie, bo cokolwiek się zdarzy, nawet najmniej oczekiwany kataklizm, to i tak mamy pewność odszkodowania.

Podsumowując, zauważamy, że decyzja o tym, jakie wybrać ubezpieczenie, jest bardzo ważna. Zawsze warto mieć podstawowy pakiet, na wypadek najbardziej popularnych zagrożeń. Niemniej, często przydaje się coś więcej, coś, co chroni nasz dobytek przed nieoczekiwanymi zdarzeniami.

/artykuł sponsorowany/