Strona główna 0_Slider Szkoła przygotowuje się na przyjęcie najmłodszych uczniów

Szkoła przygotowuje się na przyjęcie najmłodszych uczniów [FOTO]

0

Dawniej Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, a dziś Szkoła Podstawa nr 2 przygotowuje się na przyjęcie uczniów w swoje progi. Na parterze na nowo organizowana jest przestrzeń dla najmłodszych dzieci. W odmalowywanych salach dydaktycznych ustawiane są nowe meble. Szkoła przygotowuje także świetlicę i dostosowuje toalety do maluchów. Prace zakończą się w pierwszej połowie sierpnia.

Po reformie oświaty Gimnazjum nr 2, na powrót staje się Szkołą Podstawową nr 2. Od nowego roku szkolnego znajdą się w niej – klasa zerowa, dwie pierwsze, dwie trzecie, ale też czwarta, szósta i siódma oraz osiem gimnazjalnych. Ilość uczniów na pewno się nie zmniejszy, jak zauważa dyrektor SP nr 2 Alicja Matysik.

By być gotowym na przyjęcie wszystkich uczniów, szkoła musiała na nowo dostosować obiekt do edukacji wczesnoszkolnej. Prace, w części wykonywane przez pracowników szkoły, trwają od początku wakacji. – Wszystkie sale, które dotychczas służyły uczniom gimnazjum zostały przeniesione na piętra wyższe. Na parterze natomiast na nowo organizujemy przestrzeń dla młodszych dzieci. Do wszystkich sal zakupione zostały nowe meble, które wkrótce złożymy i ustawimy w odmalowanych pomieszczeniach. Oprócz sal dla zerówkowiczów oraz dla dwóch klas pierwszych i trzecich, na parterze znajdą się także – świetlica i toalety przygotowane dla najmłodszych uczniów – mówi dyrektor szkoły. Wszystkie prace maja zakończyć się w pierwszej połowie sierpnia.

Środki finansowe na realizację tego zadania szkoła otrzymała z Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Miasto wnioskowało do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dofinansowanie w wysokości 108 600 zł, z przeznaczeniem na wyposażenie sal zajęć i remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 2 w Świdnicy. Otrzymaliśmy tylko 77 095 zł. W związku z tym, aby właściwe przygotować szkołę do nowego roku szkolnego, miasto przed wakacjami przekazało niezbędne środki na wyposażenie oraz remont  sanitariatów w tej placówce – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na dostosowanie szkoły przekazano w sumie 117 tys. zł. – Miasto bardzo szybko odpowiedziało na nasze potrzeby i przelało nam środki finansowe na tyle wcześnie, że jeszcze przed wakacjami udało się zrealizować zakupy. Natomiast działania dostosowania szkoły do zaistniałych zmian wymagają stworzenia i zachowania odpowiednich procedur. Chcemy, by wszystko było przygotowane w sposób bezpieczny i właściwy – stwierdza Alicja Matysik.

Oprócz przebudowy, szkoła w tym roku zyskała także nowoczesny kompleks sportowy. Inwestycja zrealizowana została dzięki ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W miejscu placu asfaltowego powstały trzy wielofunkcyjne boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, bieżnia do skoku w dal i stanowisko do rzutu młotem. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJapońska firma rozbuduje zakład w Żarowie
Następny artykułBańkowe szaleństwa w parku [FOTO]