Strona główna Wydarzenia Japońska firma rozbuduje zakład w Żarowie

Japońska firma rozbuduje zakład w Żarowie

0

Kolejną inwestycje na terenie swojego zakładu realizować będzie japońska firma Yagi Poland Factory, ulokowana na terenie Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Japońska fabryka rozbudowuje swój zakład. Będzie to już trzecia i jak zapowiadają przedstawiciele firmy, prawdopodobnie ostatnia rozbudowa tego zakładu w Żarowie.

21 lipca odbyła się ceremonia rozpoczęcia inwestycji i pierwsze wbicie łopaty. W kulturze japońskiej ma to specyficzną formę, która polega na polaniu wyznaczonych miejsc  sake oraz posypania tego miejsca ryżem. W uroczystości rozbudowy fabryki uczestniczyło wielu zaproszonych gości, wśród których nie brakowało prezesa firmy z Japonii Norihiro Yagi, przedstawicieli zarządu firmy i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” prezesa Macieja Badory i wiceprezesa Michała Szukały, zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego i prezesów partnerów biznesowych.

Firma Yagi pierwszą decyzję o powstaniu fabryki podjęła w 2003 r., natomiast ostatnia rozbudowa fabryki miała miejsce w 2011 r. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie wiara prezesa Norihiro Yagi w potencjał rozwoju żarowskiej fabryki, w ludzi tutaj pracujących i w przyjazną atmosferę. Gmina decydując się na powstanie strefy ekonomicznej kierowała się jej rozwojem i zachęceniem inwestorów zewnętrznych w lokowanie fabryk na naszym terenie. Z upływem lat widzimy wyraźnie, jaki strategiczny i odważny krok został wtedy podjęty. Gratuluję podjętej decyzji o rozbudowie fabryki. Ze swojej strony deklarujemy chęć współpracy i pomoc w rozwiązywaniu problemów – mówił Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Yagi Poland Factory Sp.z o.o rozpoczęła działalność w Polsce w 2003 roku. Zakresem działalności jest produkcja części i akcesoriów dla przemysłu samochodowego między innymi: łożysk, piast, elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Firma zatrudnia ponad 170 pracowników. Strategiczni klienci to odbiorcy z Anglii i Francji. – Yagi Poland Factory jest ważnym partnerem Strefy. Firma angażuje się w życie społeczności lokalnej Żarowa. Jesteśmy dumni, że tak solidny i sprawdzony partner jest wśród nas. Gratulujemy podjętej decyzji i mamy nadzieję, że to nie ostatnia rozbudowa zakładu w Żarowie – gratulował Maciej Badora prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

 

Poprzedni artykułCzyja zguba? [FOTO]
Następny artykułSzkoła przygotowuje się na przyjęcie najmłodszych uczniów [FOTO]