Strona główna Wydarzenia Świebodzice Bańkowe szaleństwa w parku

Bańkowe szaleństwa w parku [FOTO]

0

Kapryśna pogoda nie popsuła humorów uczestnikom Dnia Bańki Mydlanej w Świebodzicach. W niedzielę, 23 lipca, w Parku Miejskim już od południa fruwały różnej wielości bańki i ogromne banie, produkowane z prawdziwą radością przez uczestniczące w zabawie dzieci.

Nowa, letnia propozycja familijnego relaksu, przygotowana przez
Świebodzice, bardzo spodobała się nie tylko dzieciom. – Nie wiem, kto ma większą frajdę, my czy dzieciaki – żartowali rodzice, którzy wraz ze swoimi pociechami bawili się na mydlanym święcie.

Do dyspozycji był sprzęt różnej wielkości i przygotowane wiaderka, do których organizatorzy skwapliwie dolewali „magicznego” płynu. – Widać, że impreza sprawiła dzieciom dużo radości, więc był to chyba dobry pomysł, warty kontynuowania – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Oprócz samego tworzenia baniek było także mnóstwo konkursów z nagrodami, czy wata cukrowa.

W trakcie wakacji Park Miejski tętni życiem także w tygodniu. Świebodzice są również organizatorem akcji „Aktywne lato”, w ramach której odbywają się tu bezpłatne zajęcia zumby i jogi. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, o godz. 18.00, joga – poniedziałki i środy – także o godz. 18.00.

W trzy weekendy sierpniowe zaplanowano natomiast teatrzyki letnie w amfiteatrze Parku Miejskiego. Pierwsza odsłona już 6 sierpnia (niedziela, godz. 17.00), na której zaprezentowany zostanie spektakl „Trzy świnki”.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułSzkoła przygotowuje się na przyjęcie najmłodszych uczniów [FOTO]
Następny artykułJak pozyskać fundusze unijne?