Strona główna 0_Slider Jagodnik dla chorego Damiana

Jagodnik dla chorego Damiana

0

Moc atrakcji szykuje się na najbliższą niedzielę, 16 lipca. W Jagodniku pod Świdnicą rodzina i lokalna społeczność organizują piknik na rzecz ciężko chorego Damiana. Chłopiec cierpi na stwardnienie guzowate i wymaga  systematycznego leczenia. Patronat nad akcją objęła sprawdzona Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zabawa połączona ze zbiórką środków rozpocznie się o godzinie 12.00 na boisku w Jagodniku. W programie pokazy samochodów off road, wystawa rajdówek, prezentacje strażackie, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych. Do zabawy zaproszone są całe rodziny, dla których przygotowano specjalny konkurs. Wpisowe – 15 złotych, powiększy pulę środków na leczenie chłopca. Osoby, które chcą wziąć udział w rodzinnych zmaganiach, proszone są o dokonanie zgłoszenia na numer 783 112 021.

Damian Nazarko ma 11 lat i od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec ma również  padaczkę lekooporną. Od ponad miesiąca oprócz leków farmakologicznych otrzymuje olejek Cbd, dzięki któremu napady są mniejsze i z około 20-dziestu zmniejszyły się do 2 w ciągu dnia. Leczenie to koszt około 650 zł miesięcznie. Pieniądze zebrane na pikniku zostaną przekazane na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

Wydarzenie i kolejne fanty, które przybywają na licytacje, można śledzić na Facebooku. Kliknij TU.

Konto na leczenie Damiana można zasilić w każdej chwili:

 

Poprzedni artykułKoncert organowy na cztery ręce [FOTO]
Następny artykułTrzecie wzmocnienie seniorów ŚKPR-u Świdnica