Strona główna 0_Slider Koncert organowy na cztery ręce

Koncert organowy na cztery ręce [FOTO]

0

Majestatyczny i harmonijny, momentami przypominający rozbudowane improwizacje, niecodzienny koncert wykonał duet świdnickich organistów. Zuzanna i Maciej Batorowie połączyli muzyczne umiejętności i wspólnie zagrali w pięknych wnętrzach Kościoła Pokoju w Świdnicy, pozostawiając publiczność z niezapomnianymi wrażeniami.
Zuzanna i Maciej Batorowie zagrali w ramach trwającej w Świdnicy drugiej już edycji Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga. Występ stanowił niecodzienne wydarzenie, podczas którego duet świdnickich organistów wykonał recital „organy na cztery ręce”. Majestatyczny i harmonijny, momentami przypominający rozbudowane improwizacje, koncert z pewnością na długo zostanie zapamiętany przez licznie przybyłą publiczność.

W cyklu tegorocznych festiwalowych koncertów wystąpili także znakomita organista z Lublina Natalia Zanni-Lewandowska, w klimacie muzyki hiszpańskiej gitarzysta Krzysztof Meisinger ze Szczecina w duecie ze świdnickim organistą Maciejem Batorem, a także 12-letni niezwykle utalentowany i grający na organach już na poziomie zawodowym Jakub Moneta.

Festiwal dedykowany jest Christianowi Schlagowi, a dokładnie produkowanym przez niego w Świdnicy w II połowie XIX wieku znanym na całym świecie organom. To właśnie na tych instrumentach grają w trakcie koncertów zaproszeni muzycy.

Ostatnie już muzyczne wydarzenie i finał festiwalu zaplanowano 21 lipca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy. Przed miłośnikami muzyki wystąpi Piotr Rachoń z Warszawy. – Wirtuoz organów i fortepianu, koncertujący na całym świecie zagra w Świdnicy recital organowy – zapowiada świdnicka organista i dyrektor festiwalu Zuzanna Bator. Wstęp wolny.

Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga organizowany jest przez Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNajpiękniejsze ikony z 10 lat [FOTO]
Następny artykułJagodnik dla chorego Damiana