Strona główna 0_Slider Hojnie wsparli chorego chłopca z Jagodnika

Hojnie wsparli chorego chłopca z Jagodnika [FOTO/VIDEO]

0

Znakomity efekt dały starania rodziny i wielu społeczników oraz firm, by pomóc w zebraniu środków na stałe leczenie ciężko chorego 11-latka z podświdnickiego Jagodnika. Podczas niedzielnego pikniku udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych.

W akcję włączyło się wielu ludzi dobrej woli. Zorganizowano loterie fantową, sprzedaż ciast i potraw z grilla, rozprowadzano cegiełki, a na uczestników czekały pokazy straży pożarnej, samochodów off road i rajdówek. Zbiórce patronowała Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, za pośrednictwem której rodzice otrzymają środki na leczenie chłopca.

Damian Nazarko ma 11 lat i od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec ma również  padaczkę lekooporną. Od ponad miesiąca oprócz leków farmakologicznych otrzymuje olejek Cbd, dzięki któremu napady są mniejsze i z około 20-dziestu zmniejszyły się do 2 w ciągu dnia. Leczenie to koszt około 650 zł miesięcznie.

Zdjęcia Artur Ciachowski
Nagranie Master-Profit Sc.

Poprzedni artykułHistoryczne powozy na ulicach Świebodzic [FOTO]
Następny artykułGładko i wygodnie od Bystrzycy do granic powiatu [FOTO]