Strona główna Wydarzenia Świebodzice Historyczne powozy na ulicach Świebodzic

Historyczne powozy na ulicach Świebodzic [FOTO]

0

Wyjątkowy i sentymentalny powrót do czasów, gdy po ulicach jeździły stylowe powozy, a w nich panowie w frakach i panie w pięknych sukniach i kapeluszach, zafundował mieszkańcom V Międzynarodowy Konkurs Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Ta niezwykle widowiskowa impreza już po raz drugi miała swoją świebodzicką odsłonę. W niedzielę, 16 lipca, konie i powożący mieli do pokonania przeszkodę terenową, zlokalizowaną w Rynku.


Przejazdy zabytkowych powozów, reprezentujących różne style i epoki, były prawdziwą gratką dla publiczności. W tym roku organizatorzy: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Polskie Towarzystwo Powozowe, przygotowali dla świebodziczan wiele atrakcji związanych z wydarzeniem. Przede wszystkim przygotowano miejsca siedzące, zatem można było obserwować przejazdy w prawdziwie komfortowych warunkach. Wielką frajdą dla najmłodszych były bezpłatne przejażdżki bryczką, zaprzężoną w kucyki, albo – dla mniej odważnych – spacer po Rynku na konikach… elektrycznych. Dla maluchów były też balony – oczywiście w kształcie kolorowych rumaków, malowanie buziek, konkurs plastyczny, słodkości i wiele innych atrakcji.

Wydarzenie przyciągnęło do centrum Świebodzic całe rodziny, a piękna, słoneczna pogoda dodatkowo zachęcała, by spędzić niedzielne popołudnie podziwiając urodę szlachetnych zwierząt i umiejętności powożących.

/Źródło i zdjęcia UM Świebodzice/

Poprzedni artykułW niedzielę kolejny turniej WLPN
Następny artykułHojnie wsparli chorego chłopca z Jagodnika [FOTO/VIDEO]