Strona główna 0_Slider Walczy o uratowanie stopy. Brakuje jeszcze ponad 3 tys. zł

Walczy o uratowanie stopy. Brakuje jeszcze ponad 3 tys. zł

0

Janusz Paciorkowski cierpi na powodującą deformację stopy chorobę, która uniemożliwia mu poruszanie się o własnych siłach. Szansą do powrotu do zdrowia i normalnego życia jest operacja naprawcza, warta około 12 tys. zł. By mieszkaniec Świdnicy mógł poddać się zabiegowi, którego termin ustalono ma 19 czerwca, potrzebuje jeszcze 3 060 zł.
Początkowo zmiany chorobowe u Janusza Paciorkowskiego nie były na tyle zaawansowane i mógł normalnie żyć. Rozpoczął studia prawnicze we Wrocławiu, z których musiał zrezygnować. Postęp choroby, bowiem doprowadził do zmian w kręgosłupie. Pogarszał się także stan stopy. Konieczna była operacja, którą przeprowadzono we wrocławskim szpitalu. Zabieg jednak się nie udał, a dodatkowo pojawiło się zagrożenie utraty stopy. Niezbędna jest operacja naprawcza, na którą nie stać rodziny. Mama Janusza jest na emeryturze, a brat, u którego zdiagnozowano nowotwór skóry, jest trwale bezrobotny.

Mieszkający w Świdnicy Janusz Paciorkowski nie poddał się i znalazł klinikę, która podjęłaby się zabiegu, polegającego na wszczepieniu w stopę implantu. Kosztowna operacja wynosi 12 tys. zł. Środki finansowe są zbierane przez Fundację Sedeka, Fundację „Bliżej siebie” i na stronie pomagam.pl. Do tej pory dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać większą część potrzebnych środków finansowych. – W tej chwili Janusz ma na koncie Fundacji Sedeka i na pomagam.pl uzbierane razem 8 940 zł. Natomiast w naszej fundacji ma na subkoncie zgromadzonych 1734 zł – informuje Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes Zarządu Fundacji „Bliżej siebie”.

W ubiegłym tygodniu świdniczanin wraz z mamą udał się do Poznania do dr Stawickiego na konsultację i został wyznaczony termin operacji na 19 czerwca tego roku. – Wyjazd do Poznania kosztował 500 zł, który zostanie zwrócony Januszowi po przedłożeniu faktury oraz koszt wizyty lekarskiej 150 zł i zdjęcia RTG 120 zł – wyjaśnia Małgorzata Dziura-Sztejnberg. Wszystkie środki zebrane do tej pory na koncie Fundacji „Bliżej siebie” zostaną przeznaczone na kolejny dojazd do Poznania i nocleg w hotelu przed operacją. Zakup środków opatrunkowych i leków po zabiegu, a w przyszłości rowerek stacjonarny niezbędny do rehabilitacji.

By doszło do operacji, potrzebnych jest w sumie 3 060 zł. Mieszkańca Świdnicy można wesprzeć na wpłacając datki na konta – Fundacji Sedeka – 35 1030 1508 0000 0008 1669 1036, Tytuł przelewu: 11021-Grupa OPP- Paciorkowski Janusz, w Fundacji „Bliżej Siebie” 29 1090 2369 0000 0001 3395 8343.

Tekst: AN

Poprzedni artykułKlimowski i Reda na półmetku Rajdowych Mistrzostw Wrocławia [FOTO]
Następny artykułEfektowny triumf AKS-u, trzydziesty gol w sezonie Adama Wasilewskiego