Strona główna Sport Moto Klimowski i Reda na półmetku Rajdowych Mistrzostw Wrocławia

Klimowski i Reda na półmetku Rajdowych Mistrzostw Wrocławia [FOTO]

0

Za nami trzecia z sześciu eliminacji Rajdowych Mistrzostw Wrocławia. Tym razem o podium walczyło dwóch reprezentantów grupy Świdnica Rally.

Mówi się, że jedyne co jest pewne to śmierć i podatki. Tym razem można było do tego stwierdzenia dołożyć pogodę, którą jak zapewniali organizatorzy zamówili kilka dni wcześniej. Zawodnicy na tor Niskie Łąki we Wrocławiu zjeżdżali się już od wczesnych godzin porannych. Odbiór administracyjny i badanie kontrolne poprzedzało start zawodów. Rosnąca temperatura toru sprawiła, że decyzje o doborze opon nie były najłatwiejszą sprawą.

Po krótkich problemach technicznych ruszył pierwszy z czterech przejazdów pomiarowych. Jest on zawsze swego rodzaju badaniem możliwości swoich i konkurencji. W klasie pierwszej zrobiło się bardzo ciasno, ponieważ pomiędzy czwartym a pierwszym zawodnikiem było zaledwie 1,5 sekundy różnicy. Drugie miejsce podczas pierwszego przejazdu zajął Grzegorz Klimowski jeżdżący w barwach agencji marketingu sportowego New Point Marketing. Na trzeciej lokacie uplasował się kolejny zawodnik Świdnica Rally – Grzegorz Reda.

Drugi przejazd nie był najszczęśliwszy dla Klimowskiego. Walczący o objęcie prowadzenia świdnicki zawodnik, na jednym z zakrętów popełnił błąd, który kosztował go bardzo wiele. – Niestety podczas drugiego przejazdu było zdecydowanie za szybko. Przestrzeliłem zakręt w stronę mety i wylądowałem w miejscu, gdzie można było już tylko zjechać z trasy. 5 minut kary pozbawiło mnie miejsca na podium – mówi Klimowski.

Grzegorz Reda tym samym wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 1 i utrzymał tą lokatę już do końca zawodów. Na mecie Reda podsumował swój start: – To, że pojawiłem się na torze już było wyczynem, ponieważ z powodu awarii startowałem wynajętym samochodem. Celem była jak zwykle meta choć nie ukrywam, że sukcesem było by przynajmniej trzecie miejsce, które na półmetku Mistrzostw Wrocławia wysunęło by mnie na prowadzenie w cyklu.

Ostatecznie w III eliminacji Rajdowych Mistrzostw Wrocławia Grzegorz Reda zajął drugie, a Grzegorz Klimowski siódme miejsce.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

/FOTO: Marcin Czyżewski/

Poprzedni artykułMaluchy do adoptowania [Aktualizacja]
Następny artykułWalczy o uratowanie stopy. Brakuje jeszcze ponad 3 tys. zł