Strona główna 0_Slider Uwaga! Ważne dla pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej

Uwaga! Ważne dla pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” Sp. z o.o.  informuje, że od dnia 08.05.2017r. w związku z rozpoczęciem remontów na skrzyżowaniu ulic Wodna i Mieszka I oraz na ulicy Przyjaźni zostanie wprowadzona zmiana w kursowaniu autobusów linii 30, 50, 51, 52 i 53. Zmianie ulegnie zarówno trasa przejazdu jak i godziny odjazdów. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl oraz w dodatkowych ogłoszeniach na przystankach. Nowy rozkład jazdy zostanie rozwieszony w sobotę, 6 maja.

Linia nr 30:

Wyłączone w obie strony zostaną przystanki Westerplatte/Bystrzycka, Bystrzycka/Przejazd kolejowy, Kraszowicka/Działkowa, Kraszewicka/Most. Przystanek zastępczy zostanie zlokalizowany na ulicy Śląskiej przy OSiR. Trasa przejazdu od placu Drzymały odbywać się będzie ulicą Śląską do ulicy Słowiańskiej i dalej po trasie.

Linie nr 50 i 52:

W dni robocze i soboty autobusy będą pomijały przystanki Śląska/OSiR i Słowiańska/Cmentarz.

Trasa dla linii nr 50 od ulicy Pionierów będzie przebiegała do ulicy Westerplatte (nowy przystanek Westerplatte/Bystrzycka) i ulicą Bystrzycką do ulicy Kraszowickiej (przystanek Kraszowicka/Most) i dalej po swojej trasie.

Przebieg linii nr 52 od przystanku Kraszowicka/Most będzie się odbywał przez ulicę Westerplatte (nowy przystanek Westerplatte/Bystrzycka), ulicę Śląską do przystanku na ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Dalej po swojej trasie.

W niedziele wybrane kursy linii 50 i 52 będą przejeżdżały przez przystanek Słowiańska/Cmentarz.

Linie nr 50, 51, 52 i 53:

Przebieg linii nr 52 i 53 od przystanku Kościelna/Saperów w kierunku osiedla Zarzecze odbywał się będzie przez ulicę Wrocławska/Sienna (nowy przystanek), Kliczkowska/Kopernika (nowy przystanek) i dalej po trasie.

Przebieg linii nr 50 i 51 od przystanku Kopernika odbywał się będzie przez ulicę Kliczkowską (nowy przystanek Kliczkowska/Kopernika), Wrocławską (nowy przystanek Wrocławska/Sienna) do ulicy Saperów i dalej po swoich trasach.

/Źródło MPK Świdnica/