Strona główna 0_Slider Pszczyna za mocna, Polonistki za burtą w walce o I ligę!

Pszczyna za mocna, Polonistki za burtą w walce o I ligę!

0

Zespół PLKS-u Pszczyna udowodnił swoją wyższość w starciu z MKS-em Polonia Świdnica. Po dwóch wygranych na własnym parkiecie w stosunku 3:1, dziś dziewczyny ze Śląska przypieczętowały swój awans do kolejnej rundy walki o I ligę, wygrywając w Świdnicy 3:0!

Zwycięstwo rywalek było jak najbardziej zasłużone, a większy opór stawiliśmy jedynie w drugiej partii. W pierwszym secie przyjezdne szybko zbudowały bezpieczną przewagę i odskoczyły na 5 punktów (11:6). Później trzymały dystans wygrywając 25:18. Druga partia powinna paść łupem gospodyń. Przez większą część seta na prowadzeniu znajdowały się świdniczanki. Podopieczne Marka Olczyka prowadziły jeszcze 17:14, ale po chwili na tablicy świetlnej był już remis 19:19. Próbę nerwów lepiej wytrzymały Ślązaczki zwyciężając 25:23. W ostatniej jak się okazało odsłonie pszczynianki poszły za ciosem wygrywając 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Dziewczyny nie sprostały wymaganiom przeciwnika, który w swoich szeregach posiadał bardzo doświadczone zawodniczki. To był bardzo ciężko przepracowany przez sezon, najlepszy od kilkunastu lat. Po spadku z I ligi bardzo często walczyliśmy o utrzymanie, a teraz zaszliśmy tak daleko. Wygraliśmy rundę zasadniczą i godnie prezentowaliśmy się w play-offach. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w działalność klubową, jak i kibicom za wsparcie – wyznaje Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

PLKS Pszczyna jest zatem już w najlepszej piątce drużyn walczących o I ligę. Przepustkę wywalczą tylko dwie drużyny. Świdnickie siatkarki zasłużyły jednak na słowa pochwały za dobrą grę w sezonie 2016/2017. Polonistki wygrały rundę zasadniczą i z powodzeniem walczyły w fazie play-off. Teraz czas na przygotowania do sezonu 2017/2018.