Strona główna 0_Slider Festiwal Balonowy: skromny pokaz, skromny piknik

Festiwal Balonowy: skromny pokaz, skromny piknik [FOTO]

0

Zachęceni dwiema poprzednimi edycjami widzowie tłumnie zjechali na III Międzynarodowy Festiwal Balonowy, który wczoraj rozpoczął się w Krzyżowej, a dzisiaj będzie miał kontynuację w Dzierżoniowie. Niestety, wystartował tylko jeden balon. Kto nie bał się wczesnej pobudki, dzisiaj mógł wybrać się na poranne starty.

Na zaproszenie Świdnickiego Klubu Balonowego  odpowiedziało 19 załóg z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Dla baloniarzy to przede wszystkim zawody, dzisiaj rozgrywanych ma być kilka konkurencji. O szóstej rano balony wystartowały w „pogoń za lisem”, czyli za załogą głównych organizatorów, Krzysztofa i Marzeny Zapartów, do której muszą się w powietrzu jak najbardziej zbliżyć.

Niestety, w dniu otwarcia widzowie obejrzeli niewiele. Ze względu na silny wiatr mógł wystartować tylko jeden balon. Niedosyt budziły skromne rozmiary pikniku, a prawdziwym koszmarem okazał się dojazd i brak miejsc do parkowania. Zabrakło także zapisanych w programie pokazów podświetlania czasz balonów. Kto próbował trzymać się programu i liczyć na zapisane w nim atrakcje, mocno się zawiódł.

Rekompensatą była ładna pogoda i koncert gwiazdy – Izabeli Trojanowskiej. Jeżeli nie spadnie deszcz i nie będzie silnego wiatru, widzowie więcej balonowych atrakcji zobaczą dzisiaj w Dzierżoniowie. Piknik na miejskim stadionie przy ulicy Wrocławskiej zacznie się o 14.00, o 17.00 zaplanowano wieczorne starty, a o 19.00 rozpocznie się majówka z disco polo. 2 maja o 6.00 kolejne loty nad Dzierżoniowem, finał imprezy w Dusznikach Zdroju.

Festiwal finansowo wsparły gmina Świdnica, Dzierżoniów, Duszniki Zdrój i powiat świdnicki.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński