Strona główna 0_Slider Trzy samochody zniszczone, kierowca w szpitalu

Trzy samochody zniszczone, kierowca w szpitalu [FOTO]

13

Jak twierdzą bezpośredni uczestnicy wypadku, kierowca Fiata Punto jechał z bardzo dużą szybkością i nie wyhamował, uderzając w Forda, a ten rykoszetem w Volkswagena. Kierowca Punto trafił do szpitala, droga na Dzierżoniów jest zablokowana, a objazd wyznaczono przez Krzyżową.

Aktualizacja 13.00: Po badaniach w szpitalu kierowca Fiata Punto został zwolniony do domu. Został także uznany winnym spowodowania kolizji i otrzymał mandat  wysokości 500 złotych – informuje Robert Topolski z KPP w Świdnicy. Droga jest przejezdna.

Do wypadku doszło około 9.00. – Przygotowywałem się do skrętu w kierunku Krzyżowej,  w lusterku widziałem, że zbliża się do mnie bardzo szybko Punto. Próbowałem uciec, ale było za późno, uderzył w mój samochód – mówi kierowca Forda, który akurat jechał do pracy. W samochodzie wiózł farby i materiały budowlane, które rozsypały się na drodze. Volkswagenem podróżowała rodzina ze Śląska. – Wybraliśmy się na majówkę do Czech. I tyle z tej majówki, ale dobrze, że nic nam się nie stało – mówili po wypadku. Obrażenia odniósł tylko kierowca Punto, który został przewieziony do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

Na miejscu są Straż Pożarna i policja. Funkcjonariusze kierują ruchem.

/asz/