Strona główna 0_Slider Za nimi ostatnie egzaminy. Tym razem z języków obcych

Za nimi ostatnie egzaminy. Tym razem z języków obcych[FOTO]

0

Na koniec maratonu egzaminacyjnego gimnazjaliści sprawdzali swoją znajomość języków obcych. Jak dzielili się swoimi spostrzeżeniami, uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, testy z języka angielskiego były proste, a zadania należały do przyjemnych. Wyniki egzaminów młodzież pozna 16 czerwca.
Egzamin gimnazjalny 2017 dotarł do ostatniego już etapu. Młodzież przez trzy dni sprawdzała swoją wiedzę humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą, a dziś z języków obcych. Podobnie jak każdego dnia egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Przez 60 minut młodzież odpowiadała na pytania i rozwiązywała zadania z języka obcego na poziomie podstawowym. Następnie o godz. 11.00 uczniowie przystąpili do pisania sprawdzianu z poziomu rozszerzonego.

W Świdnicy ponad 400 uczniów zgłoszonych zostało do egzaminów gimnazjalnych, w tym 379 z państwowych placówek i 54 z niepublicznych szkół.

Dzisiejsze egzaminy z języków obcych nie wydały się świdnickiej młodzieży zbyt trudne. – Uważam, że egzamin z języków obcych na poziomie podstawowym był prosty. Ogólnie testy zarówno z części humanistycznej jak i matematyczno-przyrodniczej nie były trudne. Choć wiele osób skarżyło się na pytania z chemii, to mi nie wydały się one skomplikowane. Natomiast nie zrozumiałem tematu rozprawki – stwierdził Daniel Uchański, uczeń Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. – Test z języka angielskiego był bardzo łatwy i ciekawy. Było wiele interesujących tekstów – zauważył Kacper Pietrzak, uczeń Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. – Nareszcie coś ciekawego, a nie oklepane tematy – dopowiada uczennica Oliwia Łuszyńska. Z dzisiejszych egzaminów zadowolone były także uczennice Julia Morąg i Oliwia Kutyba. – Egzamin poszedł nam dobrze. Testy z języka angielskiego były dosyć łatwe, podobnie jak z języka polskiego i matematyki. Trudniejszym był egzamin z nauk przyrodniczych – dodają Julia Morąg i Oliwia Kutyba.

W sumie z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy do egzaminu przystąpiło 60 uczniów. Testy odbywały się w sześciu salach. Młodzież w tej szkole sprawdzała swoją znajomość z języka angielskiego i niemieckiego.

Wyniki gimnazjaliści poznają 16 czerwca. Dla uczniów, którzy z ważnych przyczyn nie mogli przystąpić do egzaminu w kwietniu, CKE wyznaczyła dodatkowy termin na od 1 do 5 czerwca 2017.

Tekst i zdjęcia: AN