Strona główna Konkursy Artyści wykonają najpiękniejsze melodie

Artyści wykonają najpiękniejsze melodie [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Wiadomo już, którzy czytelnicy świdnica24.pl, wybiorą się na koncert „Gdy opera spotyka się z operetką”. Wieczór z najpiękniejszymi melodiami odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W Świdnicy wystąpią soliści najważniejszych scen muzycznych Wrocławia, Krakowa i Warszawy.
Koncert „Gdy opera spotyka się z operetką” wykonają soliści najważniejszych scen muzycznych Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Muzyczne show stanowi podróż po słynnych dziełach operowych i operetkowych. Na koncercie nie zabraknie popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, węgierskich czardaszy, pieśni neapolitańskich i tańców. Artyści postarają się także udowodnić, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie. Muzycy zaprezentują również fragmenty z rzadko wykonywanych w Polsce dzieł.

Bilety: 35/25 zł ulgowy – do nabycia w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2, Świdnica

Rozstrzygnięcie konkursu
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Pytanie konkursowe brzmiało: Kto stworzył muzykę do słynnej opery „Aida”?. Prawidłowa odpowiedź to – Muzykę do opery stworzył Giuseppe Verdi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 kwietnia. Bilety w konkursie otrzymali – Hieronim Kinast oraz Marzena Zięba.