Strona główna Sport Siatkówka Polonistki zagrają z PLKS-em Pszczyna

Polonistki zagrają z PLKS-em Pszczyna

0

Znamy rywalki MKS-u Polonii Świdnica w kolejnej rundzie walki play-off o awans do I ligi. Podopieczne trenera Marka Olczyka zmierzą się z PLKS-em Pszczyna, który dokonał nie małej sztuki wygrywając z Silesią Volley Mysłowice. 

Podobnie jak w naszej grupie B, tak i grupie D rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. Silesia wygrała pierwsza dwa spotkania rozgrywane w Pszczynie i wydawało się, że sprawa awansu dalej z pierwszego miejsca jest rozstrzygnięta. Nic bardziej mylnego. PLKS zwyciężył dwukrotnie w Mysłowicach i zrobiło się po 2 w meczach. W decydującym starciu rozgrywanym w Pszczynie gospodynie pokonały przyjezdne 3:0.

W walce o I ligą pozostało jeszcze dziesięć zespołów. Walka o zaledwie dwa premiowane awansem miejsca wkracza w decydującą fazę. Walka z PLKS-em Pszczyna toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się na terenie rywalek w dniach 29 i 30 kwietnia. 6 maja odbędzie się starcie w Świdnicy. Jeśli będzie trzeba kolejnych meczów,  to te odbędą się: 7 maja w Świdnicy i 10 maja w Pszczynie.