Strona główna 0_Slider Starą Skodą ruszają na charytatywny rajd Złombol

Starą Skodą ruszają na charytatywny rajd Złombol

0

Młodzi mieszkańcy gminy Strzegom zaangażowali się w nietypowe przedsięwzięcie. Wszystko to z myślą o potrzebujących dzieciach. Poskodovani Team rusza starą Skodą do Hiszpanii, a cała powierzchnia auta czeka na reklamy darczyńców.

Złombol to jedyna taka na świecie impreza o charakterze charytatywnym, której celem jest uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy. Zostanie ona wykorzystana w 100% na rzecz domów dziecka – zakup potrzebnych rzeczy, organizację wycieczek. Uczestnicy udostępniają powierzchnię reklamową na swoich pojazdach darczyńcom, którzy swoimi wpłatami wspierają konto fundacji. Akcja będzie miała swój finał w tym roku w dniach od 2 do 6 września.

Uczestnicy podejmują się wyprawy we wcześniej ustalone miejsce pojazdami komunistycznej koncepcji lub produkcji.  Dopuszczone są pojazdy ciężarowe, autobusy, samochody osobowe, motocykle i motorynki.  Impreza startowa odbywa się w Katowicach, skąd w zeszłym roku ponad 450 załóg wyruszyło na podbój kontynentu afrykańskiego. Meta była dwuetapowa, a jej celem specjalnym była Tunezja. W tym roku celem złombolowych załóg jest kraj Basków. – Wśród nich wyruszymy my, czyli załoga Poskodovani Team, pod patronatem burmistrza Strzegomia. Jesteśmy czteroosobową załogą. Na co dzień łączą nas rodzinne więzy, jesteśmy w różnym wieku, ale łączy nas jedno – chęć przeżycia przygody, której efektem będzie pomoc dzieciom – mówi Bartłomiej Trestka z Jaroszowa. Przepustką do startu w Złombolu, jest uzbieranie odpowiednio wysokiej kwoty od darczyńców.

– My udostępniamy powierzchnię reklamową na naszej złombolowej skodzie favorit, a darczyńca wpłaca pieniądze bezpośrednio na konto fundacji.  Co ważne, koszty całej wyprawy pokrywamy z własnej kieszeni, a pieniędzy wpłacanych na konto nie widzimy – wyjaśnia Bartek. Strzegomianie szukają lokalnych firm, które zechcą wesprzeć tę wyjątkową inicjatywę, a przy okazji zafundować swojemu przedsiębiorstwu nietypową formę reklamy. Cel jest szczytny, cała akcja ma zasięg ogólnopolski. – Złombol łączy ludzi nie tylko na czas trwania imprezy, ale także przez cały rok. Także będąc zlombolowym darczyńcom, można czuć się wyjątkowo – dodaje Bartek.

Dla darczyńców Poskodovani Team są dostępni pod adresami: facebook.com/poskodovani [email protected] oraz numerem telefonu: 530 762 071.

Małgorzata Kus-Pożoga, UM Strzegom

Poprzedni artykułZasady zdrowego i właściwego żywienia
Następny artykułWyłudza pieniądze na potrąconego psa