Strona główna 0_Slider Wyłudza pieniądze na potrąconego psa

Wyłudza pieniądze na potrąconego psa

0

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Wpada do sklepu, wymachuje trzymaną w dłoni smyczą i z rozpaczą opowiada o dramatycznej sytuacji, w jakiej się znalazł.  W Świdnicy około 35-letni mężczyzna testuje sposób na potrąconego psa.

Historia jest poruszająca – mówi pani Małgorzata, współwłaścicielka jednego ze sklepów na świdnickim Rynku. – Pan wpada do sklepu i opowiada, że przed chwilą autobus potrącił mu psa. Na dowód wymachuje trzymaną w dłoni smyczą. Przekonuje, że znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo akurat zapomniał portfela i nie ma czym zapłacić za dowiezienie zwierzaka do weterynarza.

Finałem przedstawienia jest prośba o pożyczenie 20 złotych. Historia jest szyta grubymi nićmi, ale kto wie, być może oszust znajduje takich, co wierzą. – A to bujda. Ten sam pan tydzień po tym, jak nas błagał o pomoc, pojawił się z tą samą opowieścią i smyczą w dłoni w sklepie obok. Chciałybyśmy ostrzec innych handlowców w Świdnicy przed tym mężczyzną – dodaje pani Małgorzata.

– Takie sprawy warto do nas zgłaszać. To jest próba wyłudzenia – mówi Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej i zachęca do skorzystania z bezpłatnego numeru 986.

/red./

 

Poprzedni artykułStarą Skodą ruszają na charytatywny rajd Złombol
Następny artykułOstatnie dni naboru filmów